Apple Watch Nasıl Güncellenir?

0
apple watch nasıl güncellenir
apple watch nasıl güncellenir

iPhone’unuzda ve diğer teknolojik cihazlarınızda olduğu gibi, Apple Watch yazılımının en son sürümünü çalıştırdığından emin olmanız gerekir. Açıkçası, güvenlik ve hata düzeltmeleri için en son gelişmeleri gerçekten takip etmek istiyorsunuz. Bununla birlikte, en yeni harika özellikleri almak ve ücretsiz olduklarında yüzleri izlemek için onu güncellemelisiniz. Bir güncelleme ücretsiz olduğunda genellikle bir uyarı alırsınız, ancak manuel olarak da kontrol edebilirsiniz.

Apple Watch’unuzu Otomatik Olarak Nasıl Güncellersiniz?

Apple Watch’ınızda bir güncelleme bildirimi alırsanız, Bu Gece Güncelle’ye dokunun ve ardından bu işlemi iPhone’unuzda onaylayın. Güncellemenin tamamlandığından emin olmak için Apple Watch’unuzu ve iPhone’unuzu gece boyunca yan yana şarjda bırakın. Her ikisinin de WiFi’ye bağlı olduğundan emin olun.

Apple Watch
Apple Watch güncelleme

Apple Watch’unuzu Manuel Olarak Nasıl Güncellersiniz?

Her şeyden önce, iPhone’unuzun en son yazılım güncellemelerine sahip olduğundan ve hem iPhone’unuzun hem de saatinizin WiFi’ye bağlı olduğundan emin olun.

  1. Apple Watch’unuzu şarj cihazına takın ve güncellemeler tamamlanana kadar orada tutun.
  2. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın ve My Watch sekmesine gidin.
  3. Genel’e ve ardından Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Bir güncelleme varsa, Yazılım Güncelleme’nin yanında kırmızı bir sayı göreceksiniz.
  4. Herhangi bir güncelleme yoksa, Yazılımınız güncel ve başka bir işlem yapmanız gerekmez metnini görürsünüz. Bir güncelleme varsa Şimdi Yükle’ye dokunun. Burada iPhone veya Apple Watch şifreniz istenebilir: girin.
  5. Saat kadranında bir ilerleme tekerleği görünecektir. Güncelleme süresince Apple Watch’u şarj cihazında ve iPhone’un yakınında tutun. Güncelleme sırasında iPhone veya Apple Watch’unuzu yeniden başlatın veya Watch uygulamasını kapatınız. Güncelleme tamamlandığında Apple Watch’ınız otomatik olarak yeniden başlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak? iPhone 13 çıkış tarihi ne zaman?

Güncellenmeyen Bir Apple Watch’ta Nasıl Sorun Giderilir?

Her şeyden önce, saatinizin ve iPhone’unuzun güncellenemeyecek kadar eski olmadığından emin olun. En yeni Apple Watch yazılımı olan WatchOS 8, yalnızca iOS 14 veya üstü yüklü bir iPhone 6s veya üstü kullanılarak bir Apple Watch Series 3 veya daha yenisine yüklenebilir. Saatinizin ve iPhone’unuzun uyumlu ve güncelleme için yeterince yeni olduğundan eminseniz, aşağıdaki adımlarla bir Apple Watch’ta sorun gidermeyi deneyebilirsiniz:

  1. Apple Watch’unuzun WiFi’ye ve şarj cihazınıza bağlı olduğundan emin olun.
  2. Apple Watch’ınızı yeniden başlatın.
  3. Kapatma kaydırıcısı görünene kadar Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutarak Apple Watch’ınızla eşleştirilmiş iPhone’u yeniden başlatın. Güç düğmesini kaydırıcı boyunca sürükleyin. Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutarak iPhone’unuzu açın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz