Apple, Mac’lerin neden Face ID ve dokunmatik ekrandan yoksun olduğunu açıklıyor

0
apple mac dokunmatik ekran
apple mac dokunmatik ekran

Apple, bu ayın başlarında yeni 2021 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini duyurdu. Yeni MacBook Pro’lar ekranda bir çentikle geliyor. Ancak, ekranda bir çentik olmasına rağmen MacBook Pro, Face ID kimlik doğrulamasını desteklemiyor. Bunun nedeni, çentikte yalnızca kamera sensörünü, ortam ışığı sensörünü ve mikrofonu barındıran Face ID dizisinin olmamasıdır. Bu, genel olarak teknoloji eleştirmenlerinden ve meraklılarından çok fazla eleştiri aldı. Şimdi, The Wall Street Journal’dan Joanna Stern ile bir röportajda Apple yöneticileri, Mac’lerin neden Face ID ve dokunmatik ekran desteğinden yoksun olduğu sorusunu ele aldı. Teknoloji haberleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Apple’ın iPad ve Mac ürün pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Tom Boger, Mac’lerde neden Face ID’nin bulunmadığı sorulduğunda, Mac kullanıcılarının klavyeyi daha iyi kullandığını ve “Touch ID’nin daha kullanışlı olduğunu” söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone 12 geliyor! İphone 12 fiyatı ve özellikleri sızdırıldı

Face ID

Ayrıca, Apple’ın donanım mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı John Ternus, Mac’te dokunma desteği hakkında soru sorulduğunda, dokunmatik özellikli bir Mac’e sahip olmanın iPad satışlarını öldüreceğini söyledi. Apple’ın “bir iPad’de dünyanın en iyi dokunmatik bilgisayarı” olduğuna inanıyor. “Ve Mac, dolaylı girdiler için tamamen optimize edilmiştir. Bunu değiştirmek için gerçekten bir neden hissetmedik.” açıklamasında bulundu.

2021 MacBook Pro’dan Touch Bar’ın kaldırılması hakkında yorum yapan Apple yöneticileri, şirketin sadece “müşterilerini dinlediğini” söyledi. “Mac’te çok şey yaptığımız için bu yeni MacBook Pro serisiyle bazı değişiklikler yapmaya karar verdik.” dedi.

Çoğunlukla sıkıcı cevaplar olsa da, Apple’ın yakın zamanda Mac’e Face ID veya dokunmatik desteği getirmeye istekli olmadığı görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz