YouTube, yeni özellikleriyle Twitch’i ele geçiriyor

0
youtube yeni özellikler
youtube yeni özellikler

YouTube, insanları platformda kalmaya teşvik etmek için yakında Twitch benzeri özellikleri kullanıma sunacağını duyurdu. Bilmeyenler için Twitch, oyun akışı için dünyanın en büyük platformudur. YouTube oyun akışı, şirket için büyük bir iş, ancak şimdi bir rapora göre Facebook Gaming’in de gerisinde değil. Şimdi, platformda daha fazla kullanıcı tutmak amacıyla şirket, “Üstün Yetenekli Üyelikler” ve “Canlı Yönlendirme” gibi özellikleri kullanıma sunuyor. Haberler hakkında daha fazla bilgi için https://teknobilimadami.com sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

YouTube, oyunlarını yeni eklemelerle “Geliştirdiğini” söylüyor. Şirket, oyun içeriğinin 90 milyon saatten fazla canlı akış içeriğine dönüşen yaklaşık 800 milyar görüntüleme ürettiğini söylüyor. Büyük sayılara rağmen, Twitch oyun yayıncıları için gidilecek yer olmaya devam ediyor. Yeni “Üstün Yetenekli Üyelikler” ve “Canlı Yönlendirme” özelliklerinin lansmanı ile YouTube, bu yayıncılardan bazılarını ve izleyicileri diğer tarafa getirmeyi planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse'un değeri 4 milyar doları geçti!

YouTube, blog yazısında “Şu anda bu talepleri ve diğerlerini karşılamak için yakında çıkacak ürünler ve özellikler üzerinde çalışıyoruz. Bunlara, sizinki sona erdiğinde izleyicilerinizi sorunsuz bir şekilde doğrudan başka bir canlı yayına göndermenizi sağlayacak olan Oyun için Canlı Yönlendirme ve Üstün Yetenekli Üyelikler de dahildir.” açıklamasında bulundu.

YouTube

Üstün Yetenekli Üyelik, YouTube’daki mevcut üyelik sistemine çok benzer şekilde çalışacaktır. 9to5Google, bu “ücretli katmanın, hayranların belirli bir kanala yorum yaparken eklenen canlı sohbet ifadeleri ve özel rozetler gibi şeylere erişim sağlayan ücretli katmanlarla içerik oluşturucuları desteklemesine olanak tanıdığını” bildiriyor.

Canlı Yönlendirme, içerik oluşturucuların canlı akışları sona erdiğinde izleyicilerini “sorunsuz bir şekilde” diğer canlı akışlara göndermelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Bu, Twitch’in yıllardır sahip olduğu “ev sahibi” benzeri yeteneklere benziyor. İki özellikten hiçbiri henüz mevcut değil. YouTube, yakında kullanıma sunulacaklarını ve kullanıcıların şirketten “daha fazla güncelleme” bekleyebileceğini söylüyor. YouTube Gaming’e eklenen yeni özelliklerle Twitch’ten geçiş yapar mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz