Deri Bakım Ürünleri Nelerdir? Süet ve Nubuk Bakımı

0
deribakım
deribakım

Deri insanların hayatına çok eski tarihlerden bu yana girmiştir.  Özellikle dayanıklı bir malzeme olduğundan dolayı, ilk çağlardan bu yana her zaman tercih edilmiştir.  Hava alma özelliği vardır. Birçok giyim ürünü, eşya gibi malzemeler de sıklıkla kullanılır. Görüntüsü güzeldir.

Deri diğer malzemelere oranla, daha dayanıklı olsa da gerçek deri oldukça pahalıdır ve bakımı da çok önemlidir. Eğer doğru malzemeler kullanılmazsa, deri uzun ömürlü olmaz ve kısa bir süre sonra, işlevini yitirebilir. Bu yüzden deri bakımı mutlaka özenli bir şekilde yapılmalıdır. Yazının devamında deri bakımı ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

deri bakımı
deri bakımı

Deri Bakımı Nasıl Yapılır? 

Deri bakımı nasıl yapılır? Sorusu çoğu kez karşımıza çıkan, sorulardan biridir. Deri bakımını yapmanın birçok püf noktası vardır. Bazı hususlara dikkat ederek, elinizdeki deri ürünü, uzun yıllar bozulmadan kullanabilirsiniz. Deri bakımı yapılırken, şunlara dikkat edilmesi gerekir;

Deri ürünler güneşe karşı hassastır. Bu yüzden korunması gerekir. İnsanlar cildini güneşten korumak için nasıl bir özen gösteriyorsa, aynı şekilde derinin de kurulmaması için, aynı özen gösterilmelidir. Deri eğer kurursa, daha hassas bir hale gelir ve çatlayıp, dökülür. Bu yüzden deri ürünleri, kesinlikle güneşe maruz bırakmamak gereklidir.

Deri ürünler kuru ve serin yerlerde saklanmalıdır. Nemli ortamları sevmez. Ayrıca naylon ürünler için de muhafaza edilmemesi gerekir. Bu derinin küflenmesine neden olabilir.

Deri zarar gördüğü zaman, dikilme şansı zor olduğu için, soyulacağı ya da çatlayacağı yüzeylere koyulmaması gerekir.

Deri esnek bir malzemedir. Ayakkabı seçiminde buna dikkat edilmesi gerekir.  Eğer dar geliyorsa zamanla esneyecektir. Bunun gibi çanta ve cüzdanlarda da aynı hususa dikkat edilmelidir. Çok fazla doldurmak derinin yıpranmasına neden olabilir.

Deriyi tıpkı bir cildi nemlendirir gibi nemli tutmak gerekir. Yoksa kuruyup, kısa süre sonra çatlar. Nereden alışveriş yaptıysanız, oradaki görevli kişilere bakım ile ilgili sorular sorabilirsiniz.

Deri ürünler her zaman temiz tutulmalıdır. Bu düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kimyasal ürünlerden kaçınmak gerekir. Bunlar zarar verecektir. Temizlik ihmal edilirse, zaman için de yıpranma meydana gelir.

Deri ürünler eğer ıslandıysa, büyük bir özenle kurutulması gerekir.  Herhangi bir ısı kaynağına ihtiyaç duyulmaz. Oda sıcaklığında kendi kendine kuruması daha doğrudur. Her türlü ısı değişimi, derinin bozulmasına yol açar.

 Deri Bakım Ürünleri Hangileridir? 

Deri bakım ürünleri, deriler için özel olarak üretilir. Derinin kullanım alanı oldukça geniş olduğu için, kullanılan temizlik ve bakım ürünleri de değişiklik gösterir. Deri bilindiği üzere lüks bir üründür. Kullanıldığı her alana şık ve ilgi çekici bir görünüm katar. Ayrıca doğal bir malzemedir. Temizliğine ve bakımına özen gösterilmesi gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ücretsiz E Ticaret Sitesi Kurarak İşinizi Hızla Dijitalleştirin
deri bakım ürünleri
deri bakım ürünleri

Deriyi temizlemek için bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız, deri için formüle edilmiş bir bakım ürünü kullanmanız gerekir. Eğer doğru bir bakım uygulanmaz ise zamanla deri solar ve yıpranır.  Ürün satın almadan önce, mutlaka detaylı bir araştırma yapıp, daha sonra satın almak daha doğrudur.

Yanlış ürün kullanımı sonucu, lekeler, aşınma ve çabuk eskime gibi sorunlar görülür.  Bakım ürünlerini birçok form da bulabilirsiniz. Cila, sprey, boya gibi pek çok deri bakım ürünü vardır. Hangi ürün için kullanacaksanız, ona göre bir ürün seçmeniz gerekir. Deri ayakkabı bakımı için, cila, mobilya için sprey tercih edebilirsiniz. www.cabani.com.tr ise ürün çeşitliliği ve kalitesi olarak akla gelen markalardandır.

Deri Bakım Ürünleri Hangi Eşyalara Uygulanabilir? 

Deri bakımında en çok deri bakım kremi tercih edilir. Deri eşyalarınıza bu kremi kullandığınız zaman, her türlü dış faktöre karşı koruma sağlar. Hem güneşin etkileri hem de diğer etkilerden ürününüzü korur. Deri çabuk etkilenen bir malzemedir. Bu yüzden bakımının iyi yapılması gerekir.  Deri baki kremleri, mobilya, giysi, deri bot bakımı, çanta ve cüzdan gibi daha birçok ürün için kullanılabilir.

deri bakım ürünleri
deri bakım ürünleri

Eskimiş ve solmuş olan tüm derileri daha temiz bir hâle getirir.  Ayrıca deriyi nemlendirme özelliği olduğu için, hava almasını sağlar.  Deri bakım ürünleri çeşitliliği fazladır. Kremin yanında başka ürünler de uygulanabilir.

Bakım ürünleri uygulandıkları her alanda esneklik ve yumuşama sağlar. Deforme olmasının önüne geçer. Ayrıca sararma ve solma gibi durumlara karşı da etkilidir. Deri bakım ürünleri sayesinde istediğiniz her alanda bakım ve temizlik sağlayabilirsiniz.

Deri bakım temizlik ürünleri kirleri çıkarır ve deriyi havalandırır ayrıca, herhangi bir zarar vermeden, ilk gün ki gibi temiz kalmasına yardımcı olur. Yaklaşık 3 ay kadar bakımlı kalmasını sağlar.

Deri Bakım Ürünleri Fiyatları Nelerdir? 

Deri bakım ürünleri kullanmayı sevenler için, fiyatlar da önemli bir yere sahiptir. Deri bakım ürünleri çok geniş bir yelpazede incelenebilir. Birçok markanın n ürünü mevcuttur. Derinin türüne, hangi eşyalarda kullanıldığına bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS İçin En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları

Özellikle orijinal olmasına özen gösterilmelidir. Suni deriler çok çabuk, eskir ve formu bozulur. Fiyatları etkileyen pek çok faktör bulunur. Bunların başında kalite gelir. Kaliteli ve orijinal deri bir ürünün fiyatı, diğerlerine kıyasla daha pahalıdır.

https://www.cabani.com.tr/deri-bakim-urunleri

 Süet ve Nubuk Bakımı 

Suet, derinin bir zımpara işlemi yapıldıktan sonra, dokusunun kadifemsi bir hâle gelmesine denir.  Ne çok süet ayakkabı modeli yaygındır.  Süet suyu çok geç çeker ve bu yüzden geç kurur.

Kurutma işlemi için, herhangi bir ürün kullanılması doğru değildir. Ayakkabı kendi halinde normal oda sıcaklığında kuruyabilir. Süet ürünlere özel olarak üretilen bir fırça vardır. Süet fırçası ile ayakkabılar zarar görmeden temizlenebilir.  Biraz zor bir malzeme olduğu için, bakımı da özen ister.

Süet ürün fırçası kullanılırken, yukarıdan aşağıya doğru taranmalıdır. Bu şekilde yapışan tozların hepsi çıkmış olacaktır. Bunun dışında, ters yön de tarayıp, istediğiniz boya ve cilayı tercih edebilirsiniz.

Süet kumaşlar, görünüm olarak güzel görünse de bunu dışında bazı özellikleri daha bulunur. Esnek ve yumuşak bir yapıları olduğu için, insanlar kullandıkları her süet ürün de kendini daha huzurlu ve rahat hisseder.  Gerekli temizlik yapıldıktan sonra, Nuri lef lef Unisex süet ve nubuk bakım spreyi tercih edebilirsiniz. Uzun süre temiz kalır ve kirlenmezler.

nubuk
nubuk ayakkabı

Nubuk Nedir? 

 

Nubuk, cilt yüzü düzgün bir şekilde olan ve zımparalanmış bir deri türüdür. Deriden üretilir.  Klâsik deri kumaşına göre, daha yumuşak bir yapısı vardır. Kadife kumaş hissi verir.  Nubuk deri işlemeden önce, deri seçimine özen gösterilmelidir bir. Cildi düzgün ve sorunsuz olanlar Seçilmelidir. İşleme korumalı bir şekilde yapılır ve cilt yüzü alınırsa, süet haline gelir.  Süet ile nubuk arasındaki fark da çoğu zaman, merak edilen konular arasındadır.

İkisi de birbirine benzediği için, karışıklık yaşanabilir. Nubuk derinin üst katmanından el de edilir. Süet ise alt katmandan el de edilir. Bundan dolayı da nubuk deri, süet deriye göre, daha hassas bir yapıya sahiptir.

Eğer süet ve deri ürünlere sahipseniz, bunun için özel bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Bunların başında spreyler gelir. Ayrıca birçok bakım ürünü seçeneği de mevcuttur. Boyama öncesi mutlaka temizlik yapılmalıdır. Daha sonra da bakım ürünleri kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz