Apple, iPhone 13 için yeterli çip almakta sorun yaşayabilir

0
iphone 13 çip sorunu
iphone 13 çip sorunu

Görünüşe göre Apple, en son iPhone 13 serisinin üretiminde bazı sorunlar buldu. Cupertino’nun devam eden çip kıtlığı nedeniyle iPhone üretim hedeflerini 10 milyon adede kadar düşürdüğü iddia ediliyor.

“Şirket yılın son üç ayında 90 milyon yeni iPhone modeli üretmeyi bekliyordu, ancak şimdi imalat ortaklarına toplamın daha düşük olacağını çünkü Broadcom Inc. ve Texas Instruments Inc.’in yeterli parça sağlamakta zorlandığını söylüyor” dedi.

Teknoloji devi, dünyanın en büyük çip alıcılarından biri ve elektronik tedarik zincirinin yıllık ritmini belirliyor. Ancak güçlü satın alma gücüyle bile Apple, dünyanın dört bir yanındaki endüstrilere zarar veren aynı tedarik kesintileriyle boğuşuyor. Büyük yonga üreticileri, talebin gelecek yıl boyunca ve potansiyel olarak ötesinde arzı geride bırakmaya devam edeceği konusunda uyardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefonumda Facebook Sohbette Çevrimdışı Gözükme

iPhone 13

Bloomberg’den gelen yeni bir rapora göre Apple, teknoloji dünyasını vuran mevcut çip sıkıntısından da etkilenebilir. Şirket, mevcut durum nedeniyle 2021 iPhone 13 üretimini 10 milyon adet azaltmak zorunda kalabilir. Cupertino’nun 90 milyon iPhone 13 adet üretmeyi hedeflediği görülüyor. Yine de ortaklarına, bazı tedarikçileri gerekli bileşenleri sağlamadığı için hedeflere ulaşılamayacağını bildirebilirdi.

‌iPhone 13‌ modelleri bir Broadcom AFEM-8215 ön uç modülü ve bir Broadcom BCM59365 kablosuz güç alıcısının yanı sıra ekran güç yönetimi IC’si, dizi sürücüsü, flaş LED sürücüsü ve Texas Instruments’tan çift tekrarlayıcı kullanıyor. iPhone 13, devam eden çip sıkıntısından etkilenen tek Apple ürünü değil. Liste MacBook Pro, iPhone 11, iPhone 12, iMac, MacBook Air, iPad Pro ve daha fazlasını içerir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mobil Uygulama Pazarlama Stratejileri: Kullanıcı Edinme Taktikleri

Kıtlıklar, Apple’ın müşterilere yeni modeller gönderme becerisine zaten ağırlık verdi. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Eylül ayında satışa çıktı, ancak Apple’ın web sitesinden yaklaşık bir ay boyunca siparişler teslim edilmeyecek. Ve yeni cihazlar, şirketin bazı perakende mağazalarında teslim alınmak üzere “şu anda kullanılamıyor” olarak listeleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz