Google’dan Haber Nasıl Kaldırılır?

0
google dan haber sildirme
google haberleri kapatma

Google’dan haber nasıl kaldırılır; Google ‘’Uyarılar’’ bölümünden haberleri kaldırmanız için bildirim alanı oluşturmuştur. Bu alana giriş yaparak, bildirim al bölümünü kapatarak haberlerin size bildirilmesini tamamen engelleyebilirsiniz. Haberleri kaldırmak için aynı zamanda internete düşen haberin kaldırılmasını istiyorsanız, 5651 sayılı yasa üzerinden Sulh ceza mahkemesine başvurarak 24 saat içinde kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Google Haberlerinden Nasıl Kurtulurum?

Google’dan haber nasıl kaldırılır; Google dünya genelinde kullanılan arama motoru olarak, sizin en son giriş yaptığınız site üzerinden size bildirim gönderme yetkisine sahiptir. Mobil cihazınız ya da bilgisayarınıza sürekli gelen bildirimden rahatsız oluyorsanız, Google ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız.

Ayarlar> Uyarılar > bildirimler > bildirim al kapat seçeneğini kullanmanız haber alma etkileşimi tamamen kapatmanızı sağlayacaktır. Google üzerinden gelen bildirimler siz açmadığınız müddetçe artık gelmeyecektır. Aynı zamanda başka bildirimler için de kullanabileceğiniz ayarlar bölümünde, kayıtlı bilgilendirmeleri de silerek, deponuzun boşalmasını sağlayabilirsiniz. Google size seçenekler sunan geniş bir algotirmaya sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook, kullanıcılara haber akışı deneyimleri hakkında anket yapmaya başlayacak

Google’ye Düşen Haberimi Nasıl Kaldırabilirim?

Google’dan haber nasıl kaldırılır; Google düşen haberleriniz için Türkiye sulh ceza hakimliğine gitmeniz ve haberin kaldırılmasını talep etmeniz gerekmektedir.Ancak bu işlemler için başarılı bir şekilde profesyonel hizmet veren Medyakoruma gibi bir şirketten destek almanızı tavsiye ederiz aksi halde başarılı sonuç almanız kolay olmayacaktır.Yapılan şikayet sonrasında 24 saat içinde kaldırılması için yasal uyarı yapılacak ve başvurunuz kabul görürse haber alanından hemen çıkarılacaktır.

Google ve web site haberleri aynı zamanda sosyal medya bilişim suçları için de 5651 sayılı yasa gereğince uygulanan mahkeme kararıyla kaldırılma seçeneği kullanılmaktadır. Türkiye bilişim teknolojiler kapsamında kişinin özel hayatına ve kişiliğine yönelik yanlış yönlendirme aynı zamanda kişinin kendi isteği olmadan haber yapılması durumunda kaldırılması uygundur. Haber ve paylaşımlarla ilgili haberin silinmesi için Sulh ceza hakimliği devreye girmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Esenboğa’ya EGO seferleri başlayacak

Google Haberlerini Nasıl Açabilirim?

haberler google
google haberleri neden açılmıyor

Google haberler bölümünü açmak ve bildirim almak için profilinizin üstünde bulunan resim bölümünde haber ayarları da yer almaktadır. Telefon ve tabletinizde google haberleri bölümünü uygulamalarınız üzerinden açabilirsiniz.

Google haberler, youtube bildirimleri ve web site özel bildirimleri için size özel seçenekleri açabileceğiniz ayarlar bölümü mevcuttur. Hemen giriş yaparak, Google haberlerini açabilir ya da dilerseniz kapatma işlemini gerçekleştirerek bildirim gelmesini engelleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz