Mini LED ekranlı ve Thunderbolt bağlantı noktasına sahip Apple iPad Pro Nisan ayında piyasaya sürülebilir

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Apple’ın yaklaşan bahar etkinliğiyle ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Şirketin, güncellenmiş donanıma sahip yeni bir iPad Pro model serisini piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Geçmişte çok sayıda rapor gördük ve en sonuncusu da aynı şeyi gösteriyor.

Yeni iPad Pro

İddialara göre, insanlar iş-ev veya çalışma ortamına taşındı olarak iPad sırası özellikle geçen yıl çok başarılı olmuştur. Yeni iPad’lerin, dünkü raporla uyumlu gibi görünen Nisan ayı başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor . Yeni iPad Pro serisi daha iyi bir işlemciye ve geliştirilmiş kameralara sahip olacak. Yeni modellerin benzer bir tasarıma sahip olmasını ve 11 inç ve 12.9 inç ekran boyutlarına sahip mevcut nesil iPad Pro’ya benzemesini bekleyin.

Yaklaşan iPad Pro modellerindeki yeni işlemci daha güçlü olacak ve büyük olasılıkla Apple’ın şu anda en son MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini modellerinde kullandığı daha hızlı M1 yongasıyla aynı seviyede olacak. Apple’ın bir mini-LED panel eklemeyi düşündüğünü zaten biliyoruz, ancak her ikisinin de veya yalnızca 12.9 modelinin daha parlak olması ve iyileştirilmiş bir kontrast oranına sahip olması beklenen yeni ekran teknolojisine sahip olup olmayacağına dair bir onay yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 Mayıs 2021 güncellemesi çıktı
iPad Pro
iPad Pro

Rapordaki yeni bir bilgi de, Apple’ın yeni iPad Pro modellerini Thunderbolt ile test ettiğini gösteriyor. Esasen aynı USB Type-C konektörüne sahiptir, ancak kullanıcıların birden çok ekranı bağlamasına ve bir sabit sürücü veya diğer yuvalar ve çevre birimleri kullanırken daha hızlı veri aktarımlarına olanak tanıyan çok daha geniş bir bant genişliğine sahiptir. Tüm bilgiler doğruysa, yeni iPad Pro modelleri, özellikle bir MacBook ile karşılaştırıldığında çok daha yetenekli hale gelecektir.

Yılın ilerleyen saatlerinde, Apple’ın öğrencilere yönelik en ucuz iPad’i daha ince ve daha hafif bir tasarımla yenilemesi bekleniyor. İlk modelden bu yana kullanılan 7,9 inç panele kıyasla yeni bir iPad mini’nin de bu yıl daha büyük bir ekranla piyasaya sürülmesi bekleniyor. iPad mini, 2019’da yeni bir işlemci ve birinci nesil Apple Pencil desteği ile yenilendi. Umarım, Apple geçen yıl iPad Air’de olduğu gibi çok ihtiyaç duyulan bazı güncellemeleri getirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz