Apple, hataları gidermeye yardımcı olmak için yeni iOS 15.0.2 ve watchOS 8.0.1’i yayınladı

0
apple ios
apple ios 15.2

Apple, en son iPhone 13 serisini ve temelde zaten iOS 15’te çalışan önceki tüm iPhone modellerini etkileyen hatalar hakkında tonlarca şikayet alıyor. Ancak, çözümler, ilk düzeltmenin yapıldığı 1 Ekim’de bu sorunların çoğunu çözmeye başladı. iOS 15.0.1 şeklinde geldi. On gün sonra, ikinci bir iOS güncellememiz var, çünkü en son sürüm, ilgili ileti dizisini veya mesajı sildiyseniz, kayıtlı fotoğraflarınızın silinmesine neden olan Mesajlar uygulamasını etkileyen sorunu çözmeye başladı bile.

Apple, en son iOS sürümünün ikinci güncellemesinden sadece on gün sonra iOS 15.0.2 yayınladı. Bu yazılım güncellemesi zaten indirilebilir durumda ve sizinkini Ayarlar uygulamasına giderek, ardından Ayarlar, Genel ve son olarak Yazılım Güncelleme’ye giderek alabilirsiniz.

iOS yeni sürümü, kullanıcılar ilgili mesajı veya görüntünün geldiği ileti dizisini sildikten sonra, Mesajlar’dan kaydedilen fotoğrafların kaybolmasına neden olan sorunu çözecektir. iOS 15.0.2 ayrıca MagSafe iPhone Deri Cüzdanının Find My uygulamasına bağlanamamasına neden olan bir sorunu, CarPlay’i etkileyen başka bir sorunu ve daha fazlasını çözecektir. Bu güncelleme, iPhone’unuz için hata düzeltmeleri içeriyor;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone'unuzu Virüslere Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz?

iOS 15.0.2

– Mesajlar’dan kitaplığınıza kaydedilen fotoğraflar, ilgili konu veya mesaj kaldırıldıktan sonra silinebilir

– MagSafe özellikli iPhone Deri Cüzdan Find My’a bağlanmayabilir

– AirTag, Öğelerimi Bul sekmesinde görünmeyebilir

– CarPlay, oynatma sırasında ses uygulamalarını açamayabilir veya bağlantıyı kesebilir

iPhone 13 modelleri için Finder veya iTunes kullanılırken cihaz geri yükleme veya güncelleme başarısız olabilir

Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriği hakkında bilgi için lütfen şu web sitesini ziyaret edin;

watchOS 8 ayrıca, yazılım güncelleme ilerlemesini ve erişilebilirlik ayarlarını etkileyen bazı hataları düzeltmeye yönelik bir yazılım güncellemesi aldı. Bu güncellemeyi yüklemek için iPhone’unuzdaki özel Apple Watch uygulamasına ve ardından Genel, Yazılım Güncellemesine gitmeniz gerekir. Saatinizin en az yüzde 50 şarja sahip olması gerektiğini, ardından bir tarifeye yerleştirilmesi gerektiğini ve iPhone’unuza yakın olması gerektiğini unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz