Android Telefonlarda Klavye Sesini Kapatamıyorum

0
android telefonlarda Klavye sesi nasıl kapatılır
android telefonlarda Klavye sesi nasıl kapatılır

Bu yazıda Android telefonunuzdaki klavye sesi nasıl kapatacağınızı öğreneceksiniz. Bu şekilde, tüm aileye geceleri telefonda olduğunuzu bilmeden yazabilirsiniz. Ama tuş sesini kapatmak istemenin başka nedenleri olduğunu da biliyoruz.

İlk önce size bunu Gboard ile nasıl yapacağınızı göstereceğim (çünkü Android’deki en popüler klavyelerden biridir), sonra diğer klavye ayarlarına nasıl erişeceğinizi göstereceğiz. Oradan, size Gboard uygulamasıyla göstereceğim adımların aynısını uygulayabilir ve sesi kapatabilirsiniz. Aşağıda adım adım nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Android’de Klavye Sesi Nasıl Kapatılır?

Gboard ile Android telefonunuzda klavye sesini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Bir metin düzenleyici açın (ör. metin mesajlaşma uygulamanız, not uygulamanız, WhatsApp vb.). Bu, klavye uygulamasının görünmesini sağlamanın bir yoludur.

Adım 2: Klavyenin üst satırında Seçenekler simgesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin. En üst satırda Ayarlar simgesini görüyorsanız, seçenekler simgesine dokunmanıza gerek yoktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Amazon Music, müziğe daha kolay erişim için Araba Modu ekledi

Adım 3: Gördüğünüz yeni ekranda Tercihler’e dokunun.

Adım 4: Tuş Basma bölümünün altında Tuşa Basıldığında Ses’i kapatın. İsteğe bağlı olarak, isterseniz tuşa basıldığında Dokunsal geri bildirimi açarak Titreşim’i etkinleştirebilirsiniz.

Klavye

Gboard uygulamasını kullanarak klavyenizin çıkardığı sesi nasıl kapatacağınızı gösterdik. Şimdi, Android için kullanılabilen çok sayıda klavye uygulaması olduğundan, ayarlarına ulaşmak biraz zor olabilir. Bu nedenle, aşağıda Android’deki her klavye ayarlarına ulaşmanın yaygın bir yolu vardır, ancak kullandığınız klavyenin adını bilmeniz gerekir. Android’deki tüm klavye için ayarlar seçeneğine nasıl ulaşabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Android’de Klavye Ayarlarına Nasıl Erişilir?

Adım 1: Telefonunuzun Ayarlarını açın.

Adım 2: Arama çubuğuna dokunun ve “Dil” yazın.

Adım 3: Bir seçenekler listesi gelecek, Dil ve Giriş’e dokunun.

Adım 4: Sanal Klavye’ye dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix, TV oyunları için Game Controller uygulamasını başlattı

Adım 5: Kullandığınız klavyeyi seçin.

Klavyenin adını veya simgesini biliyorsanız, büyük olasılıkla orada göreceksiniz. Bir kez dokunduğunuzda, bir seçenekler listesi gösterilecektir. Tıpkı Gboard yönteminde olduğu gibi, klavye sesini nerede kapatabileceğinizi bulun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz