Android, iOS ve Web’de YouTube Geçmişi Nasıl Temizlenir?

0

Google muhtemelen sizin hakkınızda sizden daha çok şey biliyor. Arama devi, YouTube’da yaptığı her aramayı, gizli tutmak istediği utanç verici aramaları bile günlüğe kaydeder. Şimdi, birinin kirli sırlarınızı öğrenmesi durumunda, imajınıza verilen zararın onarılamaz olacağını hayal edin. YouTube’da izlediğiniz veya yaptığınız her video veya arama, YouTube hesap geçmişinize kaydedilir. Bu, bazı kullanıcılar için yararlı olabilir. Ancak, diğerleri bunu rahatsız edici bulabilir. YouTube, dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitelerinden biridir. Aramak istediğiniz her şey hakkında sonsuz videolar var.

Aynı içeriği YouTube’da izlemek ve yeniden izlemek kolay olsa da, ana çekilişlerden biri, uygulamanın geçmişte aradığınızı veya izlediğinizi kaydetme yeteneğidir. Ancak YouTube’un geçmişinizi toplamasını ve o ana kadar uygulamada izlediklerinizi kaydetmesini engellemenin kolay bir yolu var. Yalnızca tüm arama geçmişinizi silmekle kalmaz, aynı zamanda arama önerilerinden tek tek arama girişlerini kaldırabilir veya arama geçmişinizi duraklatabilirsiniz. Ancak bundan önce, arama geçmişinizi temizledikten sonra, arama kutusunda özel olarak hazırlanmış önerileri alamayacağınızı ve uygulamada en son ne aradığınızı kontrol edemeyeceğinizi lütfen unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zoom bu yaz sanal etkinlikler platformu başlatıyor

YouTube.com Web Uygulamasından Youtube Geçmişi Nasıl Silinir?

YouTube web uygulaması geçmişini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. com web sitesini Google Chrome veya Firefox gibi herhangi bir tarayıcıda açın.
 2. Hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun. Aksi takdirde, YouTube hesabınızda oturum açın.
 3. Web sitesinin sol tarafında bazı menü seçeneklerini görebilirsiniz. Bundan, Geçmiş seçeneğine tıklayın.
 4. Sağ tarafta başka bir pencere göreceksiniz. Listede, tüm oynama geçmişini temizle’yi tıklayın.
 5. Tüm YouTube izleme geçmişini silmek için izin isteyen bir onay penceresi görünecektir.
 6. İzleme geçmişini temizle’yi tıklayın. Artık görüntülenen tüm öğeler geçmişten kaldırılacak ve YouTube web uygulaması, iOS ve Android’deki YouTube uygulaması vb. dahil olmak üzere daha önce görüntülenen video günlüklerinin hiçbir izini görmeyeceksiniz.

Android ve iOS Uygulamasından Youtube Geçmişi Nasıl Temizlenir?

YouTube web uygulamasında YouTube geçmişini sildiğimiz gibi, Android’de YouTube uygulamasında da aynı şeyi yapabiliriz. Ancak, mobil cihazlarda adımlar birkaç tıklama daha içerir. Öyleyse Android uygulamasında YouTube oynatma geçmişinin nasıl silineceğini görelim. YouTube için iOS ve Android uygulaması aynı görünüme ve hisse sahiptir ve bu nedenle aşağıdaki adımlar hem iOS hem de Android cihazlar için aynıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

YouTube Geçmişi

 1. Android veya iOS mobil cihazınızda YouTube uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın.
 3. Şimdi menü listesi görüntülenecektir. Bundan, Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 4. Ayarlar ekranında çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Oradan, Geçmiş ve Gizlilik’e tıklayın.
 5. Geçmiş ve Gizlilik sayfasında, Görüntüleme Geçmişini Temizle’ye tıklayın; Listedeki ilk seçenek olacak.
 6. Son olarak, onay isteyen bir açılır pencere görüntülenecektir. Oynama geçmişini temizle’yi tıkladığınızda tüm YouTube geçmişi artık iOS veya Android cihazınızda temizlenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz