YouTube Videolarıyla Nasıl Para Kazanılır?

0
26
youtube para kazanma
youtube para kazanma

Yaratıcı biriyseniz, YouTube’da para kazanmayı düşünmüş olabilirsiniz. Muhtemelen en iyi YouTuber’ları görmüşsünüzdür ve özellikle de bunu yaparken yılda 100.000 dolardan fazla kazandıklarını öğrendiğinizde, eylemlerinden bir parça istersiniz. Ancak hızlı bir video çekip yüklemek kadar basit değil. Bundan çok daha fazlası var.

Teoride, YouTube videolarından para kazanmak basittir. Bir video oluşturun, yükleyin, AdSense’e bağlayın, paranın akmasını bekleyin. Bu teori mantıklı, çünkü içerdiği şey tam olarak bu, ancak her zamanki gibi gerçek hikaye çok daha karmaşık. YouTube videolarından para kazanma hakkında bilmeniz gereken ilk şey, yalnızca reklamlardan fazla bir şey kazanmadığınızdır. Bugünün piyasası her bin ziyaret için birkaç dolar ödüyor, bu yüzden çok para kazanmak için milyonlarca ziyarete ihtiyacınız var. Liderler gibi kazanmak için bu reklamları yerleşimler, sponsorluk ve diğer işletmelerle tamamlamanız gerekir. Para var.

YouTube’da Para Kazanma İşinizi Kurma

Her şeyi ayarlamak işin kolay kısmı. Tek yapmanız gereken bir YouTube kanalı oluşturmak, para kazanmayı etkinleştirmek, AdSense’e bağlanmak ve kuralları okumak. Ardından içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  1. Google hesabınızla YouTube’a giriş yapın.
  2. Pencerenin sağ üst köşesinden portrenizi seçin ve İçerik Stüdyosu’nu seçin.
  3. Soldaki menüden Kanal’ı seçin.
  4. Orta panelde Para Kazanma’yı etkinleştirin ve görünen anlaşmayı kabul edin.
  5. Görüntülenen sonraki pencerede AdSense’e kaydolun.
  6. Kullanmak istediğiniz reklam biçimlerini yapılandırın.

Tamamlandığında, artık mevcut videolardan para kazanabilir veya para kazanmaya başlamak için yeni videolar oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Paylaşıma Yeni Konum Ekleme Detaylı Anlatım

YouTube, kısa süre önce, ödeme almadan önce minimum 10.000 görüntüleme eşiği ekleyerek videolardan gelir elde etme kurallarını değiştirdi. Yani yeni başlayanlar için, yeni şirketinizde hiçbir şey görmeyeceksiniz, ancak 10.000 görüntüleme sınırını aştığınızda parayı görmeye başlayacaksınız. Artık bir YouTube kanalınız var, onu AdSense’e bağladınız ve para kazanmak için her şeyi ayarladınız. Şimdi gerçek iş başlıyor!

YouTube İle Para Kazanın

YouTube tek başına sizi zengin yapmaz. Daha çok bir fırlatma rampası gibi düşünün. Dışarı çıkıyorsunuz, popüler oluyorsunuz ve videolarınızı ürünlerden, promosyonlardan ve sponsorluklardan yararlanmak için kullanıyorsunuz. Uzun bir yol ama her şeye değer.

İlk Adım

YouTube kanalınız yerindeyken, artık bir kitle oluşturmayı düşünmeniz gerekiyor. Milyarlarca potansiyel izleyiciyle, video içeriği için zaten bir iştah var, ancak binlerce diğer içerik oluşturucu ile rekabet de var. Video imparatorluğunuzu kurmak için başkalarının sunmadığı bir şey sunmalısınız. Benzersiz bir bakış açısı, farklı bir dizi beceri, deneyim, mizah ya da her neyse. Kalabalığın arasından sıyrılan bir PVU’ya (Benzersiz Satış Noktası) ihtiyacınız var.

Kendinize sormalısınız ‘bu insanlar neden bana baksın? Diğer YouTuber’ların sunmadığı ne sunabilirim? Bu iki soruyu yanıtladıktan sonra YouTube markanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

YouTube

YouTube Alanınızı Planlama

Şimdi, seçtiğiniz konuyla ilgili bir video dizisi için bir plan bulmanız gerekiyor. Kayda başlamadan önce, belirli bir zihniyete sahip olmalısınız. Potansiyel kitlenizinki. Sanatçılar çok narsist olabilse de, onlara istediklerini vermek için kendinizi sürekli olarak izleyicilerinizin zihnine koymanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mozilla Firefox Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Kanalınız tamamen sizinle ilgili olsa da, kitlenizin beğendiği ve etkileşimde bulunduğu bir biçimde olmalıdır. Gelir elde etmek için yeterince ilgili insanın bulunduğu bir konuyu veya konuları kapsamalıdır. Ayrıca daha fazlası için geri gelmeye devam etmeleri yeterince ilginç olmalı.

Tam olarak nasıl yaklaşacağınız tamamen size, seçtiğiniz konuya ve hedef kitlenize bağlıdır. Buna ne kadar çok zaman harcarsanız ve ne kadar çok çaba harcarsanız, sonuçlar o kadar iyi olur.

Planı Yürütmek

Doğru planlama ile çok fazla planlama arasındaki denge iyi bir dengedir ve mutlaka bulunmalıdır. Ne hakkında konuşacağınızı öğrendikten sonra, bir senaryo yazmanın, sahne malzemelerinizi almanın, ‘stüdyoyu’ kurmanın ve kayıt için hazırlanmanın zamanı geldi. Yeni başlayanlar için muhtemelen yatak odanız veya ofisiniz olacak. Sessiz, dikkatinizin dağılmadığından ve huzur içinde kayıt yapabileceğinizden emin olun. Ardından düzenleyin, yükleyin ve her yerde tanıtın.

Tek başına YouTube para kazanmak inanılmaz derecede zor. Daha büyük şeyler için bir basamak olarak kullanmak daha iyidir. Ona hak ettiği çabayı ve zekayı verirseniz sizi şöhrete ulaştırabilir, ancak oraya ulaşmak için kan, ter ve gözyaşı gerekir. İyi şanslar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz