Android 12 artık Google Pixel telefonlarda kullanılabilir

0
Android 12 pixel
Android 12 pixel

Google nihayet bugün Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu tamamladı. Google’ın amiral gemisi akıllı telefonu, Google’ın ilk özel silikon Tensör yonga setine, yüksek kaliteli kameraya, birinci sınıf tasarıma ve çok daha fazlasına sahiptir.

Android 12 İşletim Sistemi İncelemesi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu duyurmasının yanı sıra, Android 12’yi daha eski Pixel cihazlara yaydığını da duyurdu. Android 12 artık Pixel 3A, Pixel 4, Pixel 4A, Pixel 4A 5G, Pixel 5 ve Pixel 5A dahil tüm uyumlu Pixel cihazlarda kullanılabilir. Android 12, bu yıl içinde Samsung, OnePlus, Oppo, Realme, Nokia, Tecno, Vivo ve Xiaomi gibi diğer OEM’lerin Android cihazlarında kullanıma sunulacak.

Google, bu ayın başlarında Android 12’nin kararlı yapısını AOSP’ye yükledi. O zamanlar, Android 12, genellikle böyle olan Pixel cihazlarda mevcut değildi. Şimdi, amiral gemisi akıllı telefonunu duyurmanın yanı sıra Google, eski Pixel cihazlarını kullanarak yazılım güncellemesini genel halka sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam'de Oyuncular Nasıl Aranır?

Android 12

Google, bu yılın başlarında I/O geliştirici konferansında Android 12’yi duyurdu. Google’ın yeni işletim sistemi, Android akıllı telefon işletim sistemine büyük bir revizyon getiriyor. Görünüşte, yeni Material You tasarım dili ile birlikte gelir. İşletim sisteminin her küçük parçası, yeni widget’lar da dahil olmak üzere yeni tema sisteminden yararlanır.

Android 12’deki Materyal, şimdilik yalnızca Google Pixels’e özeldir. Google, bunun “Önce Piksel” bir özellik olduğunu ve “yakında daha fazla cihaz üreticisi ve telefonda” kullanılabileceğini söylüyor.

Uyumlu bir Pixel cihazınız varsa, “Ayarlar” uygulamasına gidin, “Sistem”, “Sistem Güncelleme” ve “İndir ve Yükle”ye tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz