Android 12 Beta 2.1 Yayınlandı

0
android 12
android 12

Google, birkaç hafta önce Android 12 Beta 2’yi yayınladı ve Material You’nun ilk parçalarını (özellikle yeni tema motoru), yeni gizlilik panosunu ve birçok başka küçük değişiklik ve iyileştirmeyi tanıttı. Son sürümden önce daha fazla beta güncellemesi olacak, ancak bugün Google, ilk sürümde keşfedilen bazı hataları gidermek için Android 12 Beta 2.1’i yayınladı.

Android 12 Beta 2’deki en büyük hatalardan biri, zaman zaman kilit ekranının tamamen donmasıydı. Telefonunuzun kilidini açmak, hızlı ayarlara erişmek veya bildirimleri hızlıca kaydırmak için kaydıramazsınız. Bu şimdi düzeltildi. Güncelleme ayrıca Bir Bakışta widget’ını düzelterek takvim etkinliklerinin ve hava durumunun doğru şekilde görüntülenmesini sağlar. Daha fazla düzeltme de var, bu yüzden aşağıdaki değişiklik günlüğünü kontrol ettiğinizden emin olun. Android 12 için resmi sürüm notları, Android 12 beta programının güncellemesi ve mevcut durumu hakkında da bilgi içeriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iPhone 14 Teknik Detaylar Analiz
Android 12 Beta
Android 12 Beta
  • Kullanıcıların kilit ekranındaki bir şeye erişmesini engelleyen bir sorun düzeltildi.
  • Hava durumu ve takvim etkinlikleri gibi bilgilerin kilit ekranı veya ana ekranda widget’ında görünmemesine neden olan sorunlar düzeltildi.
  • Hareketli gezinme ile en son uygulamalara erişirken bazen titreyen animasyonlara neden olan bir sorunlar çözüldü.
  • Telefon yeniden başlatılana kadar bazen kamera ve mikrofon izin göstergelerinin kaybolmasına neden olan bir sorunlar çözüldü.
  • AVD’nin internete bağlanmalarına engelleyen, Android 12 ile çalıştıran Android Öykü ve Android Sanal Aygıt kullanırken bir sorunlar düzeltildi.
  • Beta’yı sıfırladıktan sonra bazı kullanıcılar kurulum sihirbazlarına takılı kalmasına neden olan bir problemler düzeltildi.

Android 12 Beta 2.1 için güncellenmiş sistem görüntüleri artık Pixel 5, Pixel 4a 5G, Pixel 4a, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 3 ve Pixel 3 XL için mevcut. Bu yapıları manuel olarak flash edebilir veya Ayarlar, Gelişmiş’e gidip Sistem güncellemesini seçip Güncellemeyi kontrol et’e dokunarak OTA’yı indirebilirsiniz. Google’ın da belirttiği gibi, Android 12 Beta 2 için bilinen sorunlar listesi hala Beta 2.1 için geçerlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz