Instagram Arama Geçmişi Silme (Resimli Anlatım)

0
294
instagram arama geçmişi
instagram arama geçmişi

Instagram dahil tüm sosyal medya siteleri ve hatta diğer tüm siteler, kullanıcıların site içindeki etkinliklerini kaydeder. Bu verileri farklı şeyler için kullanırlar. Peki, Instagram son aramalar nasıl silinir? Instagram harf geçmişi silme sizi etkilemez ama silmek isterseniz yöntemi basit bir şekilde anlatacağız.

Instagram Arama Geçmişi

Instagram veri toplar; örneğin, kullanıcıların neyle ilgilendikleri, en çok hangi bölümleri kullandıkları. Ayrıca, bu verileri yalnızca reklam ve tanıtım amacıyla değil, genellikle kullanırlar. Instagram yaptığınız tüm aramaları kaydeder ve arama bölümünde eski verileri görebilirsiniz. Şimdi Instagram arama önerileri silme adımlarına geçelim.

Arama Geçmişi Silme

İşte Instagram son aramaları sil adımları;

 1. Normal Instagram uygulamanızı açın.
 2. Profil sayfanıza gidin.
 3. Ayarlar simgesine dokunun.
 4. “Gizlilik ve Güvenlik”i seçin.
 5. Aşağı kaydırın ve “Arama Geçmişini Sil” seçeneğini bulun.
 6. Oradan, sadece sorgularınızı silin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Geçici Kapatma

Verileri silseniz dahi, bu kullanıcıları “tanıyor olabileceğiniz kişiler” bölümünde görmeye devam etme durumunuz olabilir.  Bunları silmek istiyorsanız, Instagram uygulamasında en üstte yer alan “Ara” bölümüne giriş yapın, toplanan verilere göre Instagram’ın günlük önerilerini görebileceksiniz. Onlar hakkında fazla bir şey yapamazsınız.

Instagram Arama Geçmişi

Tam Geçmişi Göster

Aradığınız kişiler, geçmişi göster bölümüne girdiğinizde her zaman en üstte görünür. Tam geçmişi silme bile, siz silene kadar silinmez.

Instagram Arama Motoru

Instagram’ı kız arkadaşınızın veya erkek arkadaşınızın yanında kullanıyorsanız bu aramaları silmek bazen biraz tehlikeli olabilir; ayrıca hesabınızın kullanıcı gizliliğini de korur.

Instagram Verileri Silme

Instagram hesap verileri silme işlemleri şu şekildedir;

 • Giriş instagram.com web sitesi ve hesabınıza giriş yapın.
 • Ayarlar simgesine dokunun; tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer almaktadır.
 • “Hesap Verileri”ne tıklayın, daha sonra doğrudan “Hesap Verilerini Görüntüle”ye giriş yapın.
 • Daha sonra, “Hesap Etkinlikleri” girmeniz gerekir ve “Arama Geçmişini Görüntüle” seçeneğini tıklamanız gerekir.
 • Buradan arama geçmişinizi kolayca silebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google'dan 300 milyon dolarlık ceza ile ilgili açıklama geldi!

Aynı şekilde, Arama bölümündeki “X” simgesine tıklayarak tek tek kullanıcıları kaldırabilirsiniz. Ne yazık ki, arama geçmişinizi silseniz bile, bu öneriler ne olursa olsun arama bölümünde görünmeye devam ediyor. Bu nedenle, bu önerileri manuel olarak kaldırmanız gerekecek.

Instagram Geçmiş Silme

Bu aramalar size zarar vermez. Instagram’a yeni giriyorsanız, başka birinin yanında görünmesini istemiyorsanız ve bundan rahatsızsanız, geçmiş aramaları silebilirsiniz. Siz silmeseniz bile hesabınızı olumlu veya olumsuz etkilemez. Bu şekilde Instagram geçmiş silme işlemlerini yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz