WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır Resimli

0
WhatsApp İki Adımlı Doğrulama
WhatsApp İki Adımlı Doğrulama

Güvende kalmak için kullanabileceğiniz çeşitli güvenlik yöntemleri vardır. Örneğin, iki faktörlü doğrulama veya WhatsApp iki adımlı doğrulama var. Bu güvenlik önlemini kurarak, WhatsApp hesabınıza girmeye çalışan kişi bunu yapamaz.

Elbette, WhatsApp hesabınıza erişmeniz birkaç saniye daha sürebilir, ancak hesabınızın daha fazla korunduğunu bilmek buna değer. Endişelenmeyin, iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak kolay bir iştir ve uzun sürmez. PIN’i unutsanız bile, WhatsApp hesabınızı kurtarmanın bir yolu var.

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama

WhatsApp’ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirin

  1. WhatsApp’ta iki adımlı doğrulamayı açmak için uygulamayı açın ve sağ üstteki noktalara dokunun. Ayarlar’a ve ardından Hesap’a gidin.
  2. Hesap’a girdikten sonra, İki adımlı doğrulamaya gidin.
  3. Şimdi, alttaki Etkinleştir düğmesine dokunun.
  4. Bir sonraki adımda, onaylamak için altı haneli bir pini iki kez girmeniz gerekecek. PIN’i iki kez girdikten sonra, WhatsApp sizden bir e-posta adresi de isteyecektir. İhtiyacınız olursa hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olacağından, bir tane eklemek iyi bir fikirdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Böyle bir fiyat düşüşü görülmedi: Samsung Galaxy S20 Plus için büyük indirim!

E-posta adresinizi eklemeyi atlamayı tercih ederseniz, yapabilirsiniz. Bir sonraki adıma geçmek için Atla seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Gerekli adımları tamamladığınızda, etkinleştirildiğini belirten bir mesaj göreceksiniz. Bitti düğmesine dokunun, Twp adımlı doğrulama bölümüne geri döneceksiniz.

WhatsApp’ta İki Adımlı Doğrulama Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

İki adımlı doğrulama, onsuz yaşayabileceğiniz bir güvenlik önlemiyse, kapatmak da kolaydır. Ayarlar > Hesap > İki Adımlı doğrulama > Devre Dışı Bırak’a gidin. Devre dışı bırak düğmesine dokunduğunuz anda, değişiklikler hemen uygulanır. Uygulamayı kapatmaya gerek yok.

WhatsApp’ta İki Adımlı Doğrulama Pinini Değiştirin

Orada olduğun sürece, son anda fikrini değiştirirsen, değiştirebileceğin başka şeyler de var. Örneğin, WhatsApp iki adımlı doğrulama pinini ve eklediyseniz kurtarma için e-posta adresini değiştirebilirsiniz.

WhatsApp İki Faktörlü Doğrulama Pinini Unuttum

Unutmayacağın bir iğne seçtiğini sandın ama yine de unuttun. Şimdi ne olacak? Endişelenmeyin, pimi kurtarmanın bir yolu var. WhatsApp şifreyi girmenizi istediğinde Şifremi Unuttum seçeneğine dokunun. WhatsApp hesabınıza girebilmeniz için devre dışı bırakma seçeneği göreceksiniz İçeri girdikten sonra tekrar ayarlayabilir ve hatırlaması daha kolay başka bir pin seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz