Adobe Photoshop’un Mayıs 2021 güncellemesi dikey mod filtresi içeriyor

0

Adobe, Mayıs 2021 güncellemesini Photoshop için yayınladı. Güncelleme, bir dizi hata düzeltmesi ve yepyeni bir Sinir Filtresi ile birlikte gelir.

Adobe Photoshop Artık Portre Moduna Sahip

Nesne odaklanmış haldeyken resimleri manuel olarak bulanıklaştırmak mümkün olsa da, süreç oldukça zahmetlidir. Bu sorunu çözmek için Photoshop artık Derinlik Bulanıklığı adlı yeni bir Sinir Filtresi içeriyor. Filtre, akıllı telefonlardaki portre modu özelliğine benzer şekilde, görüntülerin arka planını otomatik olarak algılar ve bulanıklaştırır.

Filtreye, Filtreler> Sinir Filtreleri menüsünden erişilebilir. Yeni bir özellik olan Beta olarak etiketlenmiştir ve görüntüleri bulanıklaştırırken hata yapabilir. Neyse ki, görüntüyü mükemmelleştirmek için kullanılabilecek çeşitli ayar sürgüleri ile birlikte gelir. Ek olarak, kullanıcılar etrafında tüm ayarlamaların yapıldığı bir odak noktasını manuel olarak seçebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hashtag nedir? En popüler Instagram hashtagleri nelerdir?

Photoshop

Diğer Sinir Filtreleri gibi, Derinlik Bulanıklığı efekti de bulut bilgi işlem kullanır. Bu, ayarların görüntüde hemen görünmediği ve bir önizlemenin görünmesinin zaman alabileceği anlamına gelir. Artı tarafta, makine öğrenimi ve bulut bilişim kullanarak, filtre, daha fazla kullanıcı kullandıkça muhtemelen iyileşecektir.

Derinlik Bulanıklığı filtresine ek olarak, resmi Adobe web sitesi, Photoshop’un Mayıs 2021 sürümündeki diğer değişiklikleri de vurgulamaktadır.

Bunlardan biri, “çalışmanızın bir kopyasını otomatik olarak oluşturan ve istediğiniz dosya biçiminde dışa aktarmanıza ve paylaşmanıza izin veren” “Bir Kopyasını Kaydet” özelliğidir. İşlem sırasında verilerinizin bütünlüğünü korurken, orijinal dosyanın üzerine yazmadan bunu yapacaktır. Bu, Farklı Kaydet özelliğinin dosya türü sınırlamalarının üstesinden gelinmesine yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz