Swap Cihaz nedir? Swap Cihaz garanti süresi

0

Yazının konusu: Swap Cihaz nedir ve Swap Cihaz garanti süresi

Bildiğiniz üzere teknolojik cihazlar her zaman bozulma riski taşır. Özellikle de bu bozulma ilk yıllarda gerçekleşir. Bu yüzden teknoloji firmaları tarafından cihazlar için bazı garanti politikaları uygulanır. Son zamanlarda ortaya çıkan Swap Cihaz kavramı da cihazını garantiye gönderenlerin aklını karıştırıyor.

Öncelikle birçok kişinin asıl kafasının karıştığı yer; Swap Cihazların sıfır olup olmaması. Bu konuda Apple, verdiği Swap Cihazın sıfır olduğunu savunurken başka teknoloji firmalarında Swap Cihazlar sıfır olmayabiliyor. İsterseniz bunu aydınlığa kavuşturalım.

Verilen Swap Cihaz sıfır mı?

Swap Cihaz sıfır mı

Örneğin siz bir PlayStation cihaz aldınız ve bu cihazı bazı teknik sorunlardan dolayı garanti kapsamında firmanın teknik servisine gönderdiniz. Eğer sizin PlayStation cihazınızın, yasal süre olan 1 ay içinde onarılması ve teslim edilmesi gerçekleşmezse firma size Swap Cihaz vermesi gerekiyor. Yani gönderdiğinizin yerine verilen cihazın modeli aynı ve teknik anlamda sorunsuz olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Final Fantasy VII Rebirth önümüzdeki Şubat ayında piyasaya çıkıyor

Yalnız, size Swap Cihaz olarak verilen PlayStation, sıfır olmayabilir. Başka bir müşterinin daha önce teknik servise verdiği cihaz, onarılıp temizlenip ve dezenfekte edilip size yeniden verilebilir. Elbette ki sizin bunu kabul etmeme hakkınız var. Eğer dilerseniz kapalı kutu bir cihaz tercih edebilirsiniz. Peki Apple tarafında durum nasıl?

Apple Swap Cihaz sıfır mı?

Apple Swap Cihaz sıfır mı

Apple, verdiği Swap Cihazların sıfır olduğunu savunuyor. Yani Apple teknik servise verdiğiniz cihazın yerine verilen cihaz, bire bir olarak değiştiriliyor. Elbette ki böyle bir değişimin gerçekleşmesi için sizin verdiğiniz cihazın hiç onarılamaması gerekiyor. Eğer dilerseniz Apple’dan kapalı kutu bir cihaz isteyebilirsiniz.

Swap Cihaz sıfır mı?

Swap(değişim) ürünü bir önceki cihazın garantisini devir aldığından dolayı ürüne göre garanti süreleri 0 – 24 ay arası değişmektedir. Detaylı bilgi için Swap Cihazı satın aldığınız teknik servise sorabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo A15s tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Bu yazıda sizlere Apple swap cihaz Nedir, Değişim cihazı nedir, Swap iPhone, Swap cihaz kabul etmeme, Apple Swap, Swap cihaz nasıl anlaşılır, Swap Telefon Satış gibi konular hakkında bilgi verdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz