Windows 10, Adobe Flash desteğini sonlandırıyor

0
29

Merhaba tekno bilim adamı takipçiler; Microsoft Temmuz ayındaki Salı Yamasında Windows 10’da Flash’ı en son gördüğünüz tarih olacağını onayladı.

Microsoft’un Flash Player İçin Onaylanan Fesih Tarihi

En Son Windows’ta görüldüğü gibi, Microsoft, Flash’ı herkesin Windows 10 kopyalarından ne zaman kaldıracağını sessizce duyurdu. Ancak, bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, Microsoft’un size bazı güzel haberleri var. Yazılım devi, Flash’ı sisteminizden çıkarabileceğiniz iki yolu, Temmuz son tarihinden çok önce onayladı.

Öncelikle, Flash’ı Windows 10’dan kaldıran güncellemeyi manuel olarak indirip yükleyebilirsiniz. Bunu, Windows Güncelleme Kataloğu’na gidip işletim sisteminizle eşleşen yamayı indirerek yapabilirsiniz.

Ancak, önceki bir geri yükleme noktasına geri dönmediğiniz sürece, bir kez yüklendikten sonra güncellemeyi manuel olarak kaldıramazsınız. Bu nedenle, bu isteğe bağlı güncellemeyi indirmeden önce artık sisteminizde Flash istemediğinizden yüzde 100 emin olmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sosyal medya platformlarına 10 milyon TL ceza!
Flash
Adobe Flash

İkinci olarak, Mayıs 2021 güncellemesi olarak da bilinen Windows 10 21H1 sürümünü indirerek Flash’tan kurtulabilirsiniz. Microsoft, Mayıs 2021 güncellemesini yazarken yayınlamadı, ancak yakında gelmesi bekleniyor.

Yukarıdaki işlemlerden hiçbirini yapmazsanız, Microsoft, Temmuz ayının Salı Yaması güncellemesi düştüğünde Flash’ı bilgisayarınızdan kaldırmaya devam edecektir.

Yamanın yalnızca Windows içinde işletim sisteminin bir parçası olarak yüklü olan Flash kopyasını kaldıracağını belirtmek gerekir. Flash’ı kendiniz manuel olarak indirip yüklerseniz güncelleme onu kaldırmaz. Bu nedenle, Flash’ı biraz daha uzun süre kullanabilir veya artık ihtiyacınız yoksa manuel olarak kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz