Adobe, Photoshop ve Illustrator’ı web’e getiriyor

0
Photoshop illustrator
Photoshop illustrator

Bu yılki Adobe MAX etkinliği, Adobe Creative Cloud, Photoshop Premiere Pro ve daha fazlasında iyileştirmeler de dahil olmak üzere birçok hoş sürpriz getirdi. Ancak bugünün haberleri içerik oluşturucular için inanılmaz derecede uygundu. Şirket, en popüler uygulamalarından ikisinin, daha hızlı video düzenleme ve yeni içerik ilişkilendirme yetenekleri gibi diğer iyileştirmelere de izin verecek hafif web sürümleri alacağını duyurdu.

Adobe’nin fotoğraf düzenleme yazılımı Photoshop, web tarayıcılarında çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış yeni bir sürüm alıyor. Photoshop’un bu yeni sürümü, çalışmalarını arkadaşlarıyla ve diğer insanlarla paylaşmak isteyen içerik oluşturucular için çok uygun olacak. Bu, davet edilen kullanıcıların web üzerinden yorum veya öneri bırakmasına da izin verecek ve bu kullanıcıların Adobe Creative Cloud aboneliği varsa, herhangi bir web tarayıcısından hızlı düzenlemeler yapabilecekler. Belirli bir cihazda programın kurulu olmaması önemli değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Call of Duty oyuncuları hacker saldırısına uğradı!

Photoshop

Photoshop’un masaüstü ve iPad sürümleri de yeni özellikler aldığından yükseltmeler burada bitmiyor. Örneğin, otomatik maskeleme nesne seçimi, istediğiniz nesneyi otomatik olarak maskelemek için farenizi kullanmanıza olanak tanır. Bu ayrıca, Adobe Sensei tarafından gerçekleştirilen nesne tanıma sayesinde, kullanıcıların bir resimdeki her nesneyi sağ tıklamayla maskelemesine olanak tanır. Ayrıca, Manzara Karıştırıcı, Renk Aktarımı ve Uyumlaştırma dahil üç yeni Sinir Filtresini deneyimleyebileceksiniz. Derinlik bulanıklığı, stil aktarımı ve daha fazlası gibi mevcut filtrelere başka iyileştirmeler de gelecek.

Photoshop’un iPad sürümü, Apple’ın iPhone 12 ve iPhone 13 programlarından gelen ProRAW biçimini içeren RAW dosyaları için destek alıyor. Ayrıca, bir görüntüdeki belirli alanları parlaklaştırma veya koyulaştırma yeteneğinin yanı sıra katmanları ve katman gruplarını da dönüştürebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz