Türkiye’de Yapay Zeka İlk Kez CNR İMOB’da Kullanılacak

0
33

Arkadaşlar Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi , İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı kısa adıyla İMOB, uzun yıllardır düzenlenen prestijli bir fuardır. Her yıl düzenlenen CNR İMOB Fuarı bu yıl kapıları 21-26 Ocak tarihlerinde açtı.

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı bu yıl 16. kez Ticaret Bakanlığı‘nın desteği ile İstanbul Fuar Merkezi‘nde düzenlendi. Mobilya üreticileri ve mobilya tüketicilerin merakla beklediği fuar birçok markaya ev sahipliği yaptı.

300’ün üzerinde firmanın katılım sağladığı fuarda mobilya ürünlerinde yeni sezonda yapılacak tüm yenilikler sergilendi. Yapay zeka ilk kez CNR İMOB Fuarında kullanılacak haberi merak uyandırmıştı.

cnr-fuarı
cnr-imob-2020

Bu Teknoloji İlk kez kullanılacak bu özellik ile CNR Holding şimdiden sektörde fark yaratmaya hazırdı. Beklenilen oldu ve fuar çok ilgi gördü. Birçok iş anlaşması yapıldı. Yüksek ticaret anlaşmaları ile iş hacmi arttırıldı.

Yapay Zeka İlk Kez CNR İMOB Fuarında Kullanılacak

Fuarın, dikkat çeken bir başka özelliği ise yapay zekanın ilk kez bu fuarda kullanılmış olması. CNR Holding tarafında 2017 yılında kurulan Business Intelligence Agency (Global Pazar İstihbarat Sistemi) ile katılımcı ve ziyaretçilere ilişkin veri bankası oluşturuldu.

Bu veri bankası ile üreticinin ürünleri ve tüketicinin ihtiyaçları gibi bilgiler analiz edildi. Bu analize göre doğru üretici ile doğru tüketici buluşturuldu. Kullanıcıların istekleri önceden bilen firmalar üretimlerinde bu bilgileri kullanarak üstün özellikli ürünler üretti.

Mutlaka Okumalısın : Japonlar Düşünceyi Okuyan Yapay Zeka Geliştirdi

 

Bu sistemi ile bir ilk olan yapay zeka kullanımı mobilya sektöründe çığır açtı. Yapay zeka desteği ile hazırlanan CNR İMOB fuarını bu yıl 150 bin kişi ziyaret etti. Birçok ülkeden katılımcı ve sektör profesyonelleri bu fuarda buluştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Siyah Pirinç Nedir, Faydaları, Kalori ve Besin Değerleri

Yerli ve yabancı misafirler yoğun katılım ile salonlara sığamayarak taştı. 13 salonda misafirlerini ağırlayan fuarda katılım yoğunluğu nedeniyle çadırlara taşıldı. Fuarın bu başarısı gördüğü bu talep ile göz doldurdu.

Yapay zeka ilk kez CNR İMOB fuarında kullanılacak haberi ile dikkat çeken fuar, yapay zekanın yardımıyla yapılan analizlerin başarılı bulunması ve çok ilgi görmesi yapılan hamlenin doğruluğunu kanıtladı.

2020 yılının ikinci yarısından sonra tüm fuarlarda bu sistemin kullanılacağı belirten CRN Holding, bu şekilde fuarlardaki verimin ve katılımın artacağını belirtti. Doğru analiz ve doğru ürün tasarımı ile kullanıcı aradığını bulacak üretici ise istediği satış rakamlarına ulaşacak.

Yapay Zeka Nedir?

Yapay zeka kavramını gün geçtikçe daha fazla duymaya başladık. Teknolojinin gelişmesi bunun en büyük nedeni oldu. Bu teknolojinin asıl kullanım amacı insanın beyin gücü ile makinelerin sonsuz enerjisini birleştirmektir.

Makineler yorulmaz bundan daha önemlisi makineler duygusal varlıklar değillerdir. Yaşadıkları bir olaydan etkilenmezler. Ama insan gücü üretimde ya da çalıştığı herhangi bir yerde gün içinde yaşadığı tüm olaylardan etkilenir.

Mutlaka Okumalısın : Yapay Zeka Kargo Köpeği Spot

 

Etkilenmesi motivasyonuna olumsuz etki eder. Olumsuz motivasyon iş veriminin düşmesine neden olur. Düşen işe verimi üretimi olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle yapay zeka teknolojisi yorulmadan, usanmadan, etkilenmeden birçok işi yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yapay Zeka, eSporların Geleceğini Nasıl Etkileyebilir?

Elindeki imkanları en verimli şekilde kullanan şirketler yapay zeka teknolojisine yöneldi. Bu teknolojiyi kullanan şirketler bir adım öne geçmeye başladı. Yapay zeka ilk kez CNR İMOB Fuarında kullanılacak. Fuarlar için yeni bir çağ açmış olacak.

Yapay Zekanın CNR İMOB Fuarına Katkıları Nelerdir?

Yapay zeka ilk kez CNR İMOB Fuarında kullanılacak. Böylece yapılan fuardan en yüksek verim alınması hedeflenecek. Fuardan sonra yapılan açıklamalarda da görüldüğü gibi son yılların en çok ilgi gören ve en çok beğeniler fuarı yapıldı.

Bu başarıda kullanılan yapay zeka teknolojisinin yerinin çok büyük olduğu aşikar. Böylece doğru tüketici ile doğru ürün buluşturuldu. İnsanların ihtiyaçlarıno en iyi şekilde analiz edilerek yeni ürünler üretildi.

Bu üretilen yeni ürünler CNR İMOB Fuarında görücüye çıktı. Ürünler karşılaşacak sektör liderleri ve tüketiciler sonuçtan çok memnun kaldılar. Teknolojinin tüm olanakları ile üretilen yeni ürünler günümüz ihtiyaçlarının tümünü karşılamaya yönelik hazırlandı. Yapılan araştırmalar ve araştırma ve geliştirme çalışmaları meyvesini vermiş oldu.

Yapay zeka ilk kez CNR İMOB fuarında kullanılacak.” haberi ile dikkat çeken fuar tüketici ve sektör liderleri üzerinde yarattığı ilgiyi ve uyandırdığı merak duygusunu en iyi şekilde karşıladı.

İlginizi Çekebilir : Yapay Zeka Filmleri – 2020

 

Bundan sonra yapılacak tüm fuarlarda yapay zeka teknolojisinin kullanılacağı belirtildi. Böylece en yüksek verim elde edilecek ve ihtiyaçlar en iyi şekilde karşılanarak ürün tatmini yaratılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz