M1 Pro/Max çipli iMac Pro’nun 2022 yılının ilk yarısında çıkacağı iddia ediliyor

0
m1 pro imac pro
m1 pro imac pro

Apple, hafta sonu boyunca 21.5 inçlik Intel iMac’i mağazalarından sessizce kaldırdı. Şirket, 21,5 inç Intel destekli Mac masaüstü bilgisayarını “sessizce” durdurduğunu doğruladı. Hareket, 24 inç M1 iMac’i tanıttıktan yarım yıl sonra geldi.

Apple, bu yılın başlarında M1 tabanlı modeli tanıttığında bile Intel tabanlı 21.5 inç iMac’ini tuhaf bir şekilde satmaya devam etmişti – büyük olasılıkla stoklarının bitmesini bekliyordu. Şimdi şirket, 1.099 dolarlık Mac masaüstü bilgisayarını satmayı bıraktı. Intel tabanlı küçük iMac’in üretimden kaldırılmasıyla birlikte Apple serisinde yalnızca iki iMac bulunuyor: 24 inç M1 iMac ve 27 inç Intel iMac.

Apple’ın Intel iMac’i durdurduğuna dair haberler ortalıkta dolaşırken, popüler Apple sızıntısı Dylandkt, Apple’ın 2022’nin ilk yarısında muhtemelen yaklaşmakta olan iMac Pro olabilecek yeni bir iMac piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Dylandkt, bunun doğrulanmadığını söyledi. Yaklaşan iMac, 27 inç iMac yedeği veya iMac Pro yedeği olacaksa. Apple ayrıca gelecek yıl sadece “MacBook” olarak adlandırılabilecek yeni bir MacBook Air piyasaya sürmeyi planlıyor, bu nedenle iMac Pro markalı yeni bir iMac başlatmak çok mantıklı olacaktır, çünkü bu Mac serisini “MacBook ve MacBook Pro” olarak düzene sokacaktır ve “iMac ve iMac Pro.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tiktok ABD Yönetimine Dava Açıyor

Spesifikasyonlardan bahseden Dylan, 2022 iMac’in yakın zamanda 2021 MacBook Pro ile tanıtılan mini LED teknolojisine ve 120Hz ProMotion yenileme hızına sahip olacağını söylüyor. Ekran analisti Ross Young, mini LED’in gelecek yıl iMac’e çıkacağından da bahsetti, bu nedenle 2022 iMac’in mini LED ve ProMotion ile geldiği doğru olabilir. İlginç bir şekilde Dylan, yaklaşmakta olan iMac’in şu anda mevcut olan 24 inç iMac ve Pro Display XDR’ye benzer bir tasarıma sahip olacağını söylüyor.

iMac

Sızıntı yapan kişi, iMac Pro’nun tıpkı yeni MacBook Pro gibi 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanına sahip olacak bir temel model yapılandırmasında geleceğini iddia ediyor. Aynı şekilde Apple, Intel yongasını iMac’ten çıkaracak ve kullanıcılara M1 Pro ve M1 Mac yonga setleri arasında seçim yapma seçeneği sunacak. Apple’ın kısa süre önce tanıttığı M1 Pro ve M1 Max yonga setleri rekabeti ortadan kaldırdı. Yeni yonga setleri Intel ve AMD’den ve hatta Apple’ın kendi M1 yongalarından daha iyi performans gösteriyor ve yeni yonga setlerini gelecek yılın iMac’inde de görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple ve Google, Dijital Araba Anahtarlarına Katılıyor

Dylan ayrıca, yaklaşmakta olan 2022 iMac’in, HDMI bağlantı noktası ve SD kart yuvası gibi 2021 MacBook Pro’dan USB C bağlantı noktalarıyla birlikte ilerleyebilecek G/Ç bağlantı noktalarını ödünç alabileceğini söylüyor. 24 inç M1 iMac gibi, güç tuğlasında bir ethernet bağlantı noktasına sahip olacak. Sızıntı yapan kişi ayrıca Apple’ın 2022 iMac’te Face ID’yi test ettiğini iddia ediyor, ancak bu doğrulanmadı. Apple yöneticileri geçen hafta Mac’lerde neden Face ID veya dokunmatik ekrana sahip olmadığını açıkladı. Açıklamanın oldukça yeni olduğu göz önüne alındığında, 2022 iMac’in bunları atlaması mümkündür.

Sonunda Dylan, Apple’ın 2022’de yeni iMac’i piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor. Apple’ın yeni masaüstü bilgisayarları muhtemelen 2.000 doların üzerinde fiyatlayacağını ve teknik özellikler göz önüne alındığında görebileceğimizi söylüyor. Gelecek yılki Bahar etkinliğinde muhtemelen duyurulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz