Youtube kanalı açarak pasif gelir elde etmek

0
44

Pasif gelir elde etmenin birçok yolu var. Bu yollardan birisi de Youtube kanalı açarak pasif gelir elde etmek. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak sizlere Youtube kanalı açarak nasıl pasif gelir elde edilir ? Detaylıca anlatacağız.

Çok para kazandırıyor mu ?

Eğer işinizi hakkıyla yaparsanız çok para kazanabilirsiniz.

1- Youtube kanalı açın

Bu konuda yapmamız gereken ilk şey, Youtube kanalı açmak olacaktır. Youtube kanalı açmak için öncelikle bir Google hesabı oluşturmamız gerekiyor. Buraya tıklayarak Google hesabınızı oluşturabilirsiniz. Google hesabı oluşturduktan sonra Youtube kanalınız otomatik olarak oluşturulmuş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri

2- Konunuzu belirleyin

Buradaki en önemli nokta içerik üreteceğiniz konuyu belirlemektir. Konunuzu belirlerken sevdiğiniz şeylerden ilham alın. Bir işi severek yaparsanız, emin olun çok daha fazla başarılı olacaksınızdır.

3- Düzenli ve kaliteli içerik girin

Youtube kanalınızı açtıktan sonra, kanalınıza düzenli olarak çok kaliteli içerikler yüklemeniz gerekiyor. İnsanların sizlere abone olması için kaliteli içeriklerinizin olması büyük avantaj sağlayacaktır. Kaliteli içeriğinizi belli bir düzende sürdürürseniz, kısa zaman içinde kanalınız büyüyecektir.

İlginizi Çekebilir: Adsense İle Nasıl Para Kazanılır?

4- Adsense hesabı oluşturun

Youtube’dan para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey adsense hesabı oluşturmak olmalı. Adsense hesabı oluşturmak için kanalınızın 1000 aboneye ve 4000 saat izlenmesi gerekiyor. Bu şartları sağladıktan sonra hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Aşırı Sıcaklarda Neler Yapmalıyız? Nasıl Korunmalıyız?

5- Firmalarla anlaşın

Bir yandan adsense reklamları ile para kazanırken, bir yandan da firmalarla anlaşarak para kazanabilirsiniz. Sadece markalar değil, yerel veya internet hizmeti veren firmalarla da anlaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz