Youtube, belirli Android ve Google TV kullanıcıları için ‘1080p Premium’u kullanıma sunuyor

0
Youtube, belirli Android ve Google TV kullanıcıları için '1080p Premium'u kullanıma sunuyor
Youtube, belirli Android ve Google TV kullanıcıları için '1080p Premium'u kullanıma sunuyor

Popüler video paylaşım platformu YouTube, Android ve Google TV kullanıcılarının seçtikleri videoları ‘1080p Premium‘ kalitesinde izlemelerini sağlayan yeni bir özelliğe kavuşuyor. Şirket bunun temelde daha fazla ayrıntı ve daha net video kalitesi sunan ‘1080p’nin geliştirilmiş bir bit hızı versiyonu’ olduğunu söylüyor.

Youtube 1080p Premium
Youtube 1080p Premium

YouTube Yeni Özelliğiyle Duyuruldu: 1080p Premium Seçeneği Geliyor

Şimdiye kadar, bu ayar iOS’taki YouTube Premium aboneleri tarafından kullanılabiliyordu ancak 9to5Google’ın yakın tarihli bir raporuna göre, belirli ücretsiz kullanıcılar artık Android ve Google TV’de bu seçeneğe sahip olacak gibi görünüyor. Bu yılın başlarında YouTube, Apple cihazları için bu özelliği sunmaya başladığında, birçok kişi platformun 1080p akışı premium abonelere özel hale getirmeyi planladığını düşündü, ancak Google durumun böyle olmadığını açıklamakta gecikmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür

Yeni başlayanlar için, daha yüksek bit hızına sahip videolar daha iyi görsel kalite sunar ve çok fazla ayrıntı ve hareket içeren spor veya oyun videoları izleyen biriyseniz gerçekten yararlıdır. Ücretsiz kullanıcıların video kalitesini manuel olarak 1080p Premium’a geçirmesi gerekirken, bu seçenek YouTube Premium aboneleri için varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus, özelliğin şu anda 1080p kalitesinde yüklenen videolarla sınırlı olduğu ve seçeneğin Kısalar, Canlı Yayınlar ve daha yüksek veya daha düşük çözünürlüğe sahip videolarda görünmeyeceğidir. 1080p Premium yalnızca bazı kullanıcılar için mevcut gibi görünüyor, bu nedenle Google’ın özelliği kademeli olarak mı sunacağı yoksa bunun bir tür dahili test mi olduğu hala belirsiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz