Starfield için yeni detaylar paylaşıldı!

0
Starfield için yeni detaylar paylaşıldı!
Starfield için yeni detaylar paylaşıldı!

Geçtiğimiz günlerde, Xbox Games Showcase’de sadece muhteşem bir yeni oyun fragmanıyla değil, aynı zamanda Bethesda’daki geliştiricilerden 45 dakikalık derin bir dalışla da karşılaştık. Bu oyun için heyecan zaten tavan yapmadıysa, özel Starfield Direct etkinliğinden sonra tavan yapacaktır. Hemen her Bethesda RPG’sinden bekleyeceğiniz gibi, oyuncular keşfetmeye, destansı görevlere çıkmaya, NPC’lerle etkileşime girmeye ve hikayeyi belirleyen bazı seçimler yapmaya teşvik edilecek.

Starfield’ın ana cazibelerinden biri, sadece Bethesda’nın şimdiye kadar yarattığı en büyük şehri içermesi değil, aynı zamanda ziyaret edilecek 1.000’den fazla gezegene sahip olmasıdır. Bununla birlikte, bu kadar çok gezegen sunulurken, bazı oyuncular çoğunun yaşam eksikliği olan prosedürel olarak oluşturulmuş yerler olabileceğinden endişe duyuyorlardı.

Starfield için yeni detaylar
Starfield için yeni detaylar

Starfield’ın 1.000 Gezegeninden Sadece %10’unda Yaşam Olacak

IGN tarafından (Kinda Funny Games aracılığıyla) bildirildiği üzere, bu endişe artık giderildi ve Bethesda şefi Todd Howard gezegenlerin yalnızca %10’unda yaşam olacağını doğruladı. Bu ilk başta biraz endişe verici görünebilir, ancak o kadar da kötü olmayabilir. Örneğin, diyelim ki 1000 gezegenin hepsinde yaşam var. Bu inanılmaz miktarda işlem gücü gerektirir ve oluşabilecek tüm potansiyel hataları ve aksaklıkları hayal edebiliyor musunuz? Olumlu açıdan bakacak olursak, %10 bile olsa, bu yine de 100’den fazla yaşam olan gezegen anlamına gelir ve bu gezegenler oldukça büyük olacaktır. Bunu 100’den fazla detaylı şehir içeren büyük bir RPG olarak düşünün. Bu kendi başına çok etkileyici olurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hyundai Alcazar geliyor! 7 koltuklu SUV'un detayları neler?

“Bizim için bunu, bir sisteme baktığınızda size [seçenekler] sunmak olarak görüyoruz. İşte yapabileceğiniz pek çok şey” diyor Howard. “Bu, sadece kaynak toplamak için orada bulunan çorak gezegenleri veya oyuncuların keşfedip hikayeyi ilerletebileceği büyük şehirlere ve yerleşimlere sahip gezegenleri ziyaret etmeyi içerebilir.” Howard sözlerini şöyle sürdürdü: “Açıkçası bu bir prosedürel oyun, yani gidip bütün bir gezegeni elle yapmamız mümkün değil. Yaptığımız şey tek tek mekanları el işçiliğiyle tasarlamak ve bunlardan bazılarını ana şehirler ve diğer görev mekanları gibi özel olarak yerleştirmek ve daha sonra o gezegene bağlı olarak indiğinizde oluşturulan veya yerleştirilen bir takımımız var.”

İlgili haberlere göre Starfield o kadar popüler oldu ki oyuncuları tek başına Xbox Series X|S satın almaya ikna etti. Ancak FTC, Starfield’ın Xbox konsoluna özel olmasının Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma girişimlerine zarar verdiğini iddia ediyor. Starfield 6 Eylül 2023 tarihinde PC ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek. Ayrıca yakında fiyatı artacak olan Xbox Game Pass’te de ilk gün yayınlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hashtag nedir? En popüler Instagram hashtagleri nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz