Golden Retriever Özellikleri Nasıl Bir Köpektir

0
golden retriever
golden retriever

Golden Retriever Özellikleri Nasıl Bir Köpektir sorusu köpek sahiplenmek isteyen kişilerin aklına oldukça fazla gelir. Golden cinsi köpek bulunduğu ortamında sevimli ve cana yakın tavırları ile bilinir. Oyunculuğu ve hareketli davranışları ile tüm gözleri üzerine çeker.

Orta büyüklüğe sahip bu köpek cinsi kahverengi ya da açık altın sarısı kürke sahiptir. Atletik ve güçlü yapısı sayesinde oldukça heybetli görünür. Zaman zaman çocukları korkutsa da sevimli hareketleri ile çocukların ilgisini çeker.

golden retriever
golden retriever

Çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği köpek cinslerindendir. Uysal cana yakın tavırları ve kolay şekilde eğitim almaları ile hem bahçede hem evde beslenebilir. Apartman hayatına uygun bir köpektir. Günlük olarak enerjilerini atacak uzun yürüyüşler ve oyunlar harici evde oldukça sakin tavırlar sergiler.

Zekası ile zor komutları  bir yapıya sahiptir. Kısa sürede aile fertleri ile yakın bağ birlikte aile üyeleri ile zaman geçirmekten hoşlanır. Sahibini olabildiğince mutlu görmeyi ve mutlu etmeyi sever.

Golden Retriever yavru halı ile oldukça hareketli ve öğrenmeye açıktır. Sürekli olarak etrafta keşif yapmak ister.

Golden Cinsi Köpek Özellikleri

golden retriever
golden retriever

Golden cinsi köpek özellikleri denilince akla gelen isim Golden Retriever, genel özellikleri arasında güçlü ve dayanıklı duruşu dikkat çeker. Güçlü ve sportif bir yapıya sahiptir. Ağırlıkları ortalama olarak 25 ila 3 kilogramdır. Boyları ise 52 ile 61 santimdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

Sevecen ve enerji dolu bakışları arasında görünen kahverengi ve siyah gözleri oldukça güzeldir. Hafif çekik ve yuvarlak göz bütünlüğüne sahiptir. Kürk renkleri genel olarak altın sarısı, krem ve kahverengi tonlarıdır.

Golden Retriever kaç yıl yaşar diye merak edenlere cevap olarak tabiki ve beslenmesi ile değişen ömür göz önünde bulundurarak ortalama 10 ila 12 yıl yaşadığını söylemek mümkündür.

Golden Ne İle Beslenir?

golden retriever
golden retriever

Golden ne ile beslenir sorusuna cevap olarak yavru ve yetişkin olarak iki farklı şekilde beslenme düzenlerinin olduğunu söylemek gerekir. Kızların daha hafif protein ağırlıklı olan büyümelerini destekleyecek vitamin ve mineralleri içeren mamaları tüketmeleri gerekir. Yetişkinlerin ise enerji bakımından yüksek mamaları tüketmeleri gerekir.

Yavruların düzeylerine göre günlük 2 ile 3 öğün yetişkinlerin ise 2 öğün mama tüketmeleri yeterlidir.

Mama miktarlarının doğru şekilde ayarlayabilmek için köpeğin genel kilosuna uygun büyüklükte mama kapları tercih etmek gerekir. Eğer köpek hala aç olduğunu hissettiriyordu porsiyon bir miktar daha büyültülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Heterotrof Nedir? Başlıca Heterotrof Çeşitleri

Golden Köpek Sadık Mıdır?

Golden köpek sadık mıdır sorusuna evet yanıtını vermek mümkündür. Golden cinsi köpek olabildiğince sadık ve kendine güvenen bir karaktere sahiptir. Sahibi ile ilgilenmeyi ve günlük aktiviteler bazında onunla vakit geçirmeyi oldukça sever. Bu daha sahibi ile olan bağını arttırır.

Dolayısıyla golden cinsi köpek sahibine daha fazla sadık olmaya başlar. Dünyanın en tatlı köpek cinslerinden olan goldenler yavru iken de sahiplerine bağlılardır.

Golden Retriever Sahibini Korur Mu?

golden
golden

Golden Retriever sabini korur mu sorusuna evet cevabını verip ekleyerek sadece sahibi ile ilgili değil tüm aile üyelerine karşı arkadaş canlısı ve korumacı bir üsluba sahiptir. Uysal ve sevecen olan golden kusursuz bir şekilde tehlikeyi algılayarak sahibini ve yakın diğer aile üyelerini korumaya çalışır.

Golden Cinsi Köpek Fiyatları

Golden cinsi köpek fiyatları olarak 1000 TL  ile 1500 TL arasındadır. Petshoplarda ise bu rakam 1500 TL ile 3000 TL arasında değişiklik gösterebilir. Fiyat değişikliği yaş cinsiyet sağlık durumu eğitim düzeyi gibi faktörlere dayanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz