Yeni iPad Pro, Apple’ın M2 çipine ve MagSafe şarjına sahip olabilir

0
14
ipad pro şarj
ipad pro şarj

Apple kısa süre önce, kaputun altında bir M1 işlemcili yeni beşinci nesil iPad Air’i piyasaya sürdü; bu, bu yeni iPad’in neredeyse mevcut iPad Pro modelleri kadar güçlü olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, Cupertino tabletleri arasındaki güç farkını artırmak istiyor gibi görünüyor, yeni bir söylenti, yeni iPad Pro’nun 2022’de piyasaya sürüleceğini ve yeni bir M2 yongası içerebileceğini iddia ediyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre yeni nesil iPad Pro modelleri sonbaharda gelecek ve bazı önemli yükseltmelerle de gelebilirler. Apple’ın bu yeni modelleri Eylül ve Kasım ayları arasında piyasaya sürerek, bu modelleri “tarihindeki en çılgın yeni donanım ürünleri dizisinin” bir parçası haline getireceğine inanıyor çünkü bu yeni modellerin Apple’ın yeni M2 çipini ve MagSafe şarjını içereceğini iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone 12 geliyor! İphone 12 fiyatı ve özellikleri sızdırıldı
iPad Pro
MagSafe şarj

Ayrıca, yeni modellerin de M1’de bulunan aynı 8 çekirdekli CPU’ya sahip olması bekleniyor, ancak bu yeni modellerde 7 ve 10’dan daha iyi olan 9 ve 10 çekirdekli GPU seçenekleri alabildiğimiz için daha fazla GOU çekirdeği olacak. Apple’ın M1 çipinde bulunan 8 çekirdekli seçenekler. Bu değişiklikler aynı zamanda TSMC’nin 4nm işlemi sayesinde işlemcinin daha hızlı ve güç açısından daha verimli olmasına yardımcı olacaktır.

Apple’ın yeni iPad Pro modellerini piyasaya sürmesi genellikle 13 ila 16 ay sürer, bu nedenle bu yeni tabletlerin, yine Eylül ayında veya o zaman civarında bir yerde gelmesi beklenen iPhone 14 serisiyle spot ışığı paylaştığını görebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz