Yeni Corolla Cross SUV Huntsville Mazda Toyota Fabrikasında Üretilecek

0

Mazda Toyota İmalat yetkilileri, bu yıl içinde yeni Huntsville fabrikasında hattan çıkacak olan ilk aracın kapağını kaldırdı. Şirket, Çarşamba sabahı düzenlediği basın toplantısında, yeni Corolla Cross SUV’nin Huntsville’e bağlı Limestone County’deki tesiste üretileceğini duyurdu.

Yönetim Sorumlu Başkan Yardımcısı Açıklamalarda Bulundu

Yönetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Brazeal, “Tamamen yeni Corolla Cross’u üretmekten heyecan duyuyoruz ve ekip üyelerimizin üretimin başlamasına yönelik muazzam çalışmalarından gurur duyuyorum” dedi. “Yeni ekip üyeleri almaya devam ediyoruz ve tıpkı bu tesisi sıfırdan inşa ettiğimiz gibi müşterilerimiz için yüksek kaliteli araçlar üretebilmemiz için MTM ailemizi tamamlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Yetkililer, üretimin bu yıl içinde başlayacağını ve ilk Corolla Cross’ların bu sonbaharda bayilerde boy göstermeye başlayacağını söyledi. Corolla Cross, L4 silindirli bir motora, turboşarjlı doğrudan enjeksiyonlu yakıt sistemine sahiptir ve önden çekişli bir araçtır. Kombine olarak araç, galon yakıt ekonomisi başına ortalama 36,2 mil yol kat eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10'da Unutulan Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

Corolla Cross

MTM Genel Müdür Yardımcısı Hiro Kagohashi, “Burada, MTM’de kendi ellerimizle yaptığımız her araca en yüksek kaliteyi eklemeyi taahhüt ediyoruz” dedi. Kagohashi’nin “küçük ama geniş ve güçlü” olarak tanımladığı Haç, tesisin Apollo hattı üzerine inşa edilecek. Henüz tanıtılmamış bir Mazda aracı, tesisin Discovery serisinde üretilecek.

Mazda ve Toyota, Huntsville’e bağlı Limestone County’de bir Mazda crossover aracı ve bir Toyota SUV üretecek 2.31 milyar dolarlık tesisi inşa etmek için bir araya geldi. Yetkililer, 4.000 kişiye kadar istihdam sağlamayı ve tesisi bu yıl içinde faaliyete geçirmeyi umduklarını söylediler. Tesis, yılda 300.000 araç üretme kapasitesine sahiptir. Yetkililer, şirketin hala işe alım yaptığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz