Huawei Watch 3, HarmonyOS ile Şirketin İlk Akıllı Saati

0

Huawei, kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemini çalıştıran ilk akıllı saatlerini duyurdu: Huawei Watch 3 ve Huawei Watch 3 Pro. Yeni bir işletim sistemi çalıştırmasına rağmen, Huawei’nin yeni akıllı saatleri masaya gerçekten yeni veya heyecan verici bir şey getirmiyor.

Adlandırma şemasından da anlaşılacağı gibi, Huawei Watch 3 normal modeldir, Pro model ise daha iyi bir yapı kalitesine ve daha yüksek fiyat etiketini haklı çıkarmak için bazı ek özelliklere sahiptir.

Huawei Watch 3 Çarpıcı Bir Tasarıma Sahip

Huawei Watch 3, şirketin bir önceki akıllı saati olan Watch 2’ye çok benziyor. 1.43 inç dairesel OLED ekrana sahip ve 1.000 nit maksimum parlaklığa sahip. Dairesel ekranın çevresinde neredeyse hiç çerçeve bulunmuyor ve güçlendirilmiş bir cam onu ​​koruyor.

Huawei Watch 3, çelik bir kasaya ve seramik bir arkaya sahiptir. Huawei, saati Active, Classic ve Elite olmak üzere farklı isimler altında çeşitli saat kayışlarıyla satacak. Saat, önceden yüklenmiş 30 saat yüzüyle birlikte gelir ve Huawei Watch Face mağazasından ek 1.000 saat yüzü arasından seçim yapma seçeneği sunulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Modem İnternet Işığı Yanmıyor

Sağ tarafta, listeleri kaydırmak ve gezinmek için kullanılan dönen bir dijital kurma kolu var. Başka bir fiziksel düğme, ana sayfa düğmesi görevi gören dijital tepenin altına oturur. Huawei Watch 3, medyanızı depolamak için 2 GB RAM ve 16 GB yerleşik depolama içerir.

Aktivite ve sağlık takibi için Huawei Watch 3, kalp atış hızı, Sp02 sensörü ve uyku takibi özelliklerine sahiptir. Sıcaklık sensörü, Huawei’nin gün boyunca cilt sıcaklığınızı takip edebileceğini söylediği yeni bir eklentidir.

Bağlantı cephesinde, Huawei Watch 3 eSIM desteği ile satışa sunulacak. Ayrıca sesli arama yapabilir ve hatta görüntülü arama yapmak için Huawei’nin MeeTime servisini kullanabilir. Saatte kamera yok, bu nedenle diğer kişinin video akışını göremezsiniz.

4G etkinken Huawei, Watch 3’ün tek bir şarjla yaklaşık üç gün dayanması gerektiğini söylüyor. Mobil bağlantıyı devre dışı bırakmaya ve ultra uzun ömürlü modu kullanmaya hazırsanız, bu süre iki haftaya kadar uzatılabilir. Saat, bu moddayken aktivitelerinizi izlemeye devam edecek ve bu nedenle temel fitness işlevi etkilenmeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adsense Hızlı Onaylatmak Nasıl Yapılır
Huawei Watch 3
Huawei Watch 3

Huawei Watch 3 Pro Titanyum Kasaya Sahiptir

Huawei Watch 3 Pro, normal Watch 3 ile aynı işlevselliğe sahiptir. Üstün titanyum kasa, safir cam ve 4G etkinken tek bir şarjla beş güne kadar dayanmasını sağlayan daha uzun pil ömrü ile birlikte gelir. 4G olmadan pil ömrü yaklaşık 21 güne çıkar.

Huawei ayrıca, Watch 3 Pro’nun çift bantlı GPS desteği sayesinde Pro olmayan sürümden daha iyi GPS izleme sunacağını iddia ediyor.

HarmonyOS Heyecan Verici Yeni Özellikler Getirmiyor

Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro, HarmonyOS 2.0 üzerinde çalışıyor. Ancak Huawei’nin yeni işletim sistemi, masaya herhangi bir çığır açan yeni özellik getirmiyor. Kullanıcı arayüzü yenilendi, ancak Huawei’nin kendi Watch 2’sinde çalışan LiteOS’tan önemli ölçüde farklı değil.

Huawei, AppGallery’nin akıllı saatte mevcut olduğundan bahseder, böylece uygulamalar indirilip yüklenebilir. Şirket ayrıca uygulamalarını işletim sistemine getirmek için birkaç uluslararası geliştiriciyle birlikte çalışıyor.

Huawei, yeni akıllı saatlerinin uluslararası fiyatlandırmasını ve bulunabilirliğini detaylandırmadı. Yine de Çin’de ön sipariş için hazırlar ve 11 Haziran’dan itibaren satışa çıkacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz