Toyota ve Honda, Kilitlenme Nedeniyle Malezya’daki Araç Üretimini Askıya Aldı

0

Japon otomobil üreticilerinin yetkilileri Salı günü, Güneydoğu Asya ülkesinin korona virüsün yayılmasını engellemek için iki haftalık bir toplam karantinaya başlamasının ardından Toyota Motor Corp. ve Honda Motor Co.’nun Malezya’daki fabrikalarında araç üretmeyi durdurduklarını söyledi.

Üretim Durdurma Kararı Alındı

Ülkedeki otomobil endüstrisinin, çalıştığını rapor eden işçi sayısını yüzde 10 veya daha az tutması gerektiğinden, her iki şirket de, görünüşe göre azalan işgücünün fabrikalarını çalışır durumda tutmaya yetmeyeceğine karar verdi.

Güneydoğu Asya’da COVID-19’a karşı aşılama geciktiği için virüs vakaları artıyor. Japon otomobil üreticileri ve otomotiv parça üreticilerinin, vakaların da arttığı Tayland ve Endonezya gibi bölgedeki diğer ülkelerde de fabrikaları var. Bu ülkelerde enfeksiyon oranları kötüleşirse, şirketler potansiyel olarak daha fazla üretim gecikmesiyle karşılaşabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Artık WhatsApp'ı bu iPhone'larda kullanamayacaksınız!

Toyota

Malezya’da Toyota’nın Selangor Eyaletinde iki fabrikası varken, Honda’nın Penang Eyaletinde bir motosiklet fabrikası ve Malacca Eyaletinde bir araba fabrikası var. Yetkililer, yeni araç satışları askıya alınsa da araç sahiplerine satış sonrası hizmetin devam edeceğini söyledi.

Toyota, geçen yıl Malezya’da yaklaşık 50.000 binek ve ticari araç üretti. Honda, oradaki motosiklet fabrikasının 100.000 adet üretim kapasitesine sahip otomobil fabrikası ile yıllık 300.000 adet üretim kapasitesine sahip olduğunu söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz