Xiaomi’den açıklama: Türkiye’deki krizlerden etkilenmiyoruz

1
27

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle insanlar akıllı telefon gibi ithal ürünleri almakta güçlük çekiyor. Çünkü döviz ile alınan bu ürünler, halka da döviz endeksli olarak yansıtılıyor. Fakat diğer akıllı telefon üreticilerine nazaran Xiaomi, Türkiye’de bu krizlerden etkilenmediklerini açıkladılar. İşte karşınızda açıklama:

“Türkiye dinamik bir pazar. Türkiye’deki cep telefonu pazarı ekonomik krizlerden etkilenmiyor. Sadece segmentlerde farklılaşma oluyor.

Şu anda her şey bizim için çok güzel gidiyor ve hedefimiz bir numaralı cep telefonu markası olmak. Şu anda giriş seviyesi segment tamamen orta segmente taşındı. Adette bir değişiklik yok. Şu anda en önemli konu kameralar.

Güçlü kameralar orta seviyeye indi. Biz ilk kez orta segmente 64 megapikseli duyurduk. Artık bu çok ileri kamera özellikleri ulaşılır hale geldi. Xiaomi pazarı yönlendiren bir marka haline geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram 4 kişilik canlı yayın özelliğini duyurdu!

Biz Türkiye’nin Xiaomi’nin global genişleme planlarında öncü bir ülke olacağını öngörüyoruz. Buradaki fabrika sadece Türkiye için değil ilerde Avrupa ve Afrika gibi pazarlar için önemli bir üretim merkezi haline gelecek.

Ancak başlangıç için şimdilik sadece Türkiye için üretim yapılması düşünülüyor. “

1 YORUM

  1. tabi etkilenmezsin turkiyede nerdeyse turkiyede hemen herkesde hep son model akıllı telefonlar var fıyatları cok yuksek olanlardan alan alıyo krız fılan bahane.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz