Google Chrome, web etkinliğinizi kolayca yönetmek için Anılar özelliğini test ediyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google, Chrome kullanıcılarına web etkinliklerini daha kolay yönetmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Yeni özellik Anılar’dır ve şu anda Chrome Canary’de mevcuttur.

Techdows raporları Anılar, bir Chrome kullanıcısının web etkinliğini tek bir yerde görüntüler; bu özellik, sadece göz atma geçmişinize bakmaktan farklıdır. Sayfa, yer imleri, sekme grupları ve Chrome geçmişi gibi şeyleri içerecektir. Bir arama çubuğunda, kullanıcılar eski web etkinliklerinde kolayca gezinmesine olanak tanıyacak.

Chrome’daki Anılar özelliği yeni olsa da, gerçekte yaptığı şey tanıdık gelebilir. Google, Google Hesabınıza girip Web ve Uygulama Etkinliği seçeneğine tıkladığınızda benzer bilgilere erişim sağlayacaktır; Anılar bilgilerinizi kolayca yönetmeyi sunuyor çünkü bulması çok daha kolaydır.

Chrome’un Anılar Özelliği Canary Kanalında Kullanılabilir

Chrome’un Anılar özelliği şuan sadace Canary kanalında kullanılabilir ve manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları yapmanız gerekir;

  1. Chrome Canary’yi açın
  2. Tip chrome: // flags  URL kutusuna
  3. Anıları yazmanız gereken bir arama kutusu göreceksiniz
  4. Flag etkinleştirin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilim Kurgu Filmlerindeki Gelecek Çoktan Başladı

Google’ın Chrome, geçtiğimiz günlerde tarayıcının yeni özelliklerini tanıttı ve kısa süre önce 90 sürümünü kullanıma sundu. Chrome ayrıca, kullanıcıların üretkenliğini artırmayı amaçlayan bir dizi yeni özellikler getirdi. Bunlardan bir tanesi , Chrome’un daraltılmış sekme gruplarını dondurmasına izin vererek tarayıcıyı daha az kaynak tüketmesini sağlamaktadır.

Google Chrome
Google Chrome

Bu arada Chrome, yeni PDF okuyucu özellikleri kazanıyor ve dört gözle beklenen bir web sayfasında belirli bir metni paylaşma yeteneği. Chrome’un yeni “vurgulanacak bağlantı” özelliği, kullanıcılara web sayfasını paylaşmasına ve metni vurgulamasına olanak tanır. Biri bağlantıya tıkladığında, vurguladığınız metni görecektir.

Techdows’a göre, Anılar özelliğinin açıklaması Mac, Windows, Linux, Chrome OS ve Android için mevcut olduğunu söylüyor. Maalesef şu anda Android’de çalışmıyor gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz