Artık COVID-19 aşılama merkezlerini Google Haritalar’da bulabilirsiniz

0
57

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google Perşembe günü, Google Haritalar’da COVID-19 aşılama merkezlerinin konumlandırılması olasılığını kullanıma sunacağını duyurdu. Yakında, bir COVID-19 aşılama merkezine yaklaştığınızda alacaksınız. Arama sonucu, ihtiyacı olan ülkelere 250.000 COVID-19 aşısı sağlayacağını da duyurdu. Google Haritalar özelliği, ABD, Kanada, Fransa, Şili, Hindistan ve Singapur dahil olmak üzere COVID’den en kötü etkilenen bazı ülkelerde kullanıma sunulacak.

Şuan 6 Ülkede Yayınlanacak

Google’ın Baş Sağlık Görevlisi Karen DeSalvo, ihtiyacı olan ülkelerde 250.000 kişinin aşılarını finanse eden bir blogda söyledi. Aşılama merkezlerinin ABD, Kanada, Fransa, Şili, Hindistan ve Singapur’da Google Haritalar ve Arama’da bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

DeSalvo blogda açıklamasında; “Pandeminin üstesinden gelmek, küresel ölçekte koordineli bir çaba gerektirecek. Bugün üzerimize düşeni yapmak için, ihtiyacı olan ülkelere 250.000 COVID-19 aşısı sağladığımızı, ABD’deki pop-up aşı sitelerine fon sağlamaya yardımcı olduğumuzu ve insanları doğru bir şekilde birbirine bağlamak için 250 milyon ABD doları ek Reklam Bağışları taahhüt ettiğimizi duyuruyoruz. Bugün, Aşı İttifakı Gavi, düşük ve orta gelirli ülkeler için aşıların güvence altına alınması için ek fon sağlama çabası başlattı. Google.org, 250.000 kişinin aşılarını finanse ediyor ve küresel dağıtımı hızlandırmak için Gavi’ye ücretsiz teknik yardım sağlıyor. Ayrıca bir çalışan bağış kampanyası başlatıyoruz ve hem Gavi Eşleştirme Fonu hem de Google.org, etkiyi üçe katlamak için her bağışı eşleştirecek ”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telegram'da Profil Resmi Nasıl Gizlenir?
COVID-19 aşılama
COVID-19 aşılama

Bunun dışında, Google Cloud, sınırlı internet erişimi ile aşıyı aldığınızdan emin olmak için Akıllı Aşı Etki çözümünün (IVI’ler) bir parçası olarak sanal bir aracı da başlatıyor. İnsanlar, en son teknolojiyi kullanarak aşı randevuları ayarlayabilecek ve sanal bir aracı aracılığıyla, sohbet, metin, web, mobil veya telefon üzerinden 28’e kadar dil ve lehçede soru sorabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz