Windows 11 Güncellemeleri Nasıl Kaldırılır?

0
Windows 11 Güncellemeleri Nasıl Kaldırılır
Windows 11 Güncellemeleri Nasıl Kaldırılır

Yeni Windows 11 işletim sisteminin piyasaya sürülmesi, Microsoft topluluğunda birçok soruyu gündeme getirdi. Windows’un yeni sürümü bir dizi yeni özellikle birlikte gelirken, deneyimli kullanıcılardan gelen tepkiler karışıktı. Kendini işine adamış kullanıcılar, tasarım değişikliklerinden yeni sistem için katı donanım gereksinimlerine kadar her şeyi eleştirdi. Neyse ki Microsoft, kullanıcı tepkilerini yakından takip etti ve hızlı güncellemelerle yanıt verdi. Ancak bu güncellemeler ne kadar iyi olursa olsun, insanlar tarafından yaratılıyor. Bu nedenle, bir güncelleme PC’nizde yeni sorunlara neden olabilir. Bu yazıda, bir Windows 11 güncellemesini nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz.

Windows 11 Güncellemeleri Kaldırma

Ayarları kullanarak bir Windows 11 güncellemesini kaldırın

  1. Windows Ayarları uygulamasını açmak için Windows + I klavye kısayoluna basın veya Başlat -> Ayarlar’ı tıklayın.
  2. Sol bölmedeki Windows Update’e tıklayın.
  3. Windows 11 bilgisayarınızın güncelleme geçmişini görüntülemek için sağ pencerede Güncelleme geçmişi’ne tıklayın.
  4. Sisteminize en son yüklenen Windows 11 güncellemelerinin listesini kontrol edebilirsiniz. Özellik güncellemelerini, kalite güncellemelerini, sürücü güncellemelerini, tanım güncellemelerini vb. bulabilirsiniz. Bilgisayarınızdan kaldırmak istediğiniz güncelleme numarasını not edin.
  5. Güncellemeleri kaldır’ı tıklatmak için aşağı kaydırın Hedef güncellemeyi seçin ve güncellemeyi Windows 11 bilgisayarınızdan kaldırmak için Kaldır’a tıklayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Biyografi Ortalama
Windows 11 Güncellemeleri
Windows 11 Güncellemeleri

Denetim Masası ile Windows 11’de bir güncellemeyi kaldırın

  1. Windows + R tuşlarına basın, Çalıştır iletişim kutusuna kontrol paneli yazın ve Windows 11’de Denetim Masası’nı açmak için Enter tuşuna basın.
  2. Programlar altında Bir programı kaldır’a tıklayın.
  3. Sol bölmede Yüklü güncellemeleri görüntüle’yi tıklayın.
  4. Bilgisayarınızda yüklü olan güncellemelere göz atın, sorunlu veya gereksiz güncellemeye tıklayın ve bilgisayarınızdan kaldırmak için Kaldır’a tıklayın. Alternatif olarak, belirli bir güncellemeye sağ tıklayıp bilgisayarınızdan kaldırmak için Kaldır’a da tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz