Pazen Kumaş Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0
pazen kumaş
pazen kumaş

Pazen kumaş , hasse ve flanel olarak da adlandırılan dokunmuş kumaş çeşididir. İç kısmında tüylü pamuklu dokuma, dış kısmında ise perdahlı pamuk kullanılır. Dokuma aşamasında desenli modeller elde edildiği için geniş bir kullanım alanına sahiptir. %100 pamuk olması, iç çamaşırı ve elbise üretiminde sıklıkla tercih edilmesini sağlamıştır. Aynı zamanda nevresim takımlarında da kullanılabilen ve dokuma sıklığına göre sıcak tutan bir kumaştır.

Pazen Kumaş Nedir?

Marina Desen Pazen Kumaş

Pazen ismi, Fransızca bir kelime olan “basin”den gelmektedir. Pamuk anlamına gelen bu kelime, zamanla bir kumaş çeşidini ifade etmek için kullanılmaya başlamıştır. Bezayağı örgülü, beyazlatılmış ve hafif gramajlı olmasıyla bilinir. Dokuma yöntemlerine göre yumuşak veya sert olabilir. Bu sayede birçok giyim parçasında değerlendirilebilir hale gelmiştir.

Pazen kumaş günlük kullanıma uygun kıyafetlerde ve iç çamaşırlarında tercih edilebilir. Dokuma içerisinde desen barındırmasından dolayı otantik görünümlü motifler ortaya çıkar. Kumaş sektöründe önemli bir yere sahiptir ve insan sağlığına zararlı olmadığı bilinir.

Toptan veya tek parça kumaş alışverişlerinde tercih edebileceğiniz birçok firma vardır. Kumaş Home, sektörde öne çıkan firmalardan biri olmakla birlikte toptan satış da yapmaktadır. “Pazen kumaş satın al” seçeneğine tıkladığınızda, güvenli ödeme seçenekleri ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   39 TL değerindeki oyun Amazon Prime Gaming üzerinde ücretsiz oldu!

Kumaş çeşidinin sağlamış olduğu avantajlar arasında fiyat aralıkları da sayılabilir. Bununla birlikte pazen kumaş fiyatları , farklı değişkenler üzerinden belirlenir. Uygun fiyat seçenekleri ile ön plana çıkan Kumaş Home, üyelerine özel indirim günleri de düzenler.

Pazen Kumaş Özellikleri

Pazen kumaşlar, Türkiye’nin giyim sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde en çok tercih edilen kumaşların özellikleri, sektör için son derece avantajlı özelliklerdir. Başlıca özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Son derece hafif bir gramaja sahiptir.
  • Pazen kumaş dokusu çok yumuşak olduğu için kaşıntı ve alerji yapmaz.
  • Birçok kumaş türüne göre daha dayanıklıdır.
  • Eskidiğinde daha yumuşak bir hale gelir ve uzun vadeli kullanılabilir.
  • Özel dokuma ile sıcak tutacak ürünler elde edilebilir.
  • Yıkandığında renginde solma meydana gelmez.
  • Deforme olma riski oldukça azdır.
  • Statik elektriği daha az geçirir ve bebek pazen kumaş oldukça sağlıklıdır.
  • Sentetik madde kullanılmaz, %100 pamuktan üretilir.
  • Temizliği çamaşır makinesinde kolaylıkla yapılabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İstanbul’u Bekleyen Felaket: Filmlerde Görülebilecek Sahneler Var!

Giyim sektöründe kullanılan sentetik kumaşların kullanım ömrü kısadır ve sağlıklı değillerdir. Pazen kumaş ise üzerinde yapılan araştırmalarla sağlıklı olduğu kanıtlanan bir kumaş çeşididir. Satın almak istediğinizde online kumaş adresi olan Kumaş Home’u tercih edebilir, uygun fiyatlarla güvenilir alışverişler yapabilirsiniz.

Panzen Kumaş Kullanım Alanları

Pazen kumaş çeşitleri yaygın olarak giyim sektöründe kullanılmaktadır. Elbise, etek, atkı, bebek kıyafeti gibi birçok ürün dokunabilir. Bu kumaşlarla elde edilen ürünlerde özel motifler vardır. Özellikle pazen kumaş elbise modellerinde çiçek ve kare gibi zarif tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlaması, hem yaz hem kış mevsiminin kıyafetlerinde tercih edilmesine zemin hazırlamıştır.

Pazen kumaş alarak evde atkı, ceket gibi kıyafetler tasarlayabilir. Toptan pazen kumaş satışı yapan Kumaş Home, aradığınız ürünleri rahatlıkla bulabileceğiniz bir adrestir. Web sitesinde “online kumaş satın al” seçeneğine tıklayarak farklı ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

https://www.kumashome.com/kategori/pazen

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz