Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Akıllı saat, bileğe takılan akıllı cihazlardır. Geliştirme hızları akıllı telefonlara kıyasla yavaş ancak kompakt bir tasarımda sunulan özellikler nedeniyle büyük olasılıkla zemin kazanacaklar. Her yeni model, pil, tasarım yazılımı ve diğer özellikler gibi alanlarda yeni yenilikler getiriyor. Artık sadece saati söylemiyorlar, aynı zamanda akıllı telefonların sunduğu diğer bazı özellikleri de sunuyorlar. Akıllı saatlerin bazı avantajları şunlardır:

Sadece birkaç yıl önce, akıllı saatler için durum belirsizdi. Bugün, giyilebilir cihazlar dünyası çeşitli üst düzey seçeneklerle dolu ve birkaç önemli oyuncu paketin önüne geçti. Bu kılavuzu okuduğunuzda, muhtemelen standart bir saatten akıllı saate geçme zamanının geldiğine karar vermişsinizdir. Belki telefonunuzu gün içinde daha az kullanmak istersiniz ya da belki daha ihtiyatlı bir şekilde bağlantıda kalmak istersiniz. Bu yazımızda akıllı saat seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyoruz.

Akıllı Saat Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran

Oppo ve RealMe gibi markaların giyilebilir sektöre damgasını vurmasıyla birlikte, kullanıcılar artık her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip. Akıllı saat satın alma kararında ekran çok önemli bir faktör haline geldi. OLED ekranları Apple ve Samsung gibi birinci sınıf akıllı saatlerde bulabilirsiniz. Ancak RealMe, Oppo ve Xiaomi gibi şirketlerin daha uygun fiyatlı seçenekleriyle LCD’leri daha sık göreceksiniz. LCD ekranlardan daha ucuz olan birçok orta sınıf akıllı saatte de AMOLED ekran alabilirsiniz. LCD ekranlar, OLED veya AMOLED ekranlara kıyasla zayıf pil ömrü sunabilirken, enerji açısından verimlidirler ve hem iç hem de dış mekanlarda daha iyi okunabilirlik sunarlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Grup FaceTime Nasıl Kullanılır?
Akıllı Saat Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Akıllı Saat Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşletim sistemi ve uygulama seçimi

Uygulama seçimine başlamadan önce hangi akıllı saat işletim sistemini seçmek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. iOS çalıştıran bir iPhone’unuz varsa, herhangi bir akıllı saati seçebilirsiniz, ancak Apple Watch serisi en iyi uyumluluğu sunar. Ve bir Android akıllı telefonunuz varsa, Android ile uyumlu olmadığı için Apple Watch dışında herhangi bir akıllı saati seçebilirsiniz.

Smartwatch oldukça küçük bir cihaz olabilir, ancak bunun için tasarlanmış binlerce uygulamayı çalıştırma yeteneğine sahiptir. Akıllı saat platformları için özelleştirilmiş WhatsApp, Uber gibi uygulamalar bulacaksınız. Apple Watch birçok popüler uygulamayla uyumlu ve Samsung kendi Tizen işletim sistemine ayak uyduruyor gibi görünüyor. Google bile, akıllı saatler için optimize edilmiş birçok uygulamayı destekleyen Wear OS’ye sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Whatsapp'tan Sevindiren Güncelleme

Bu yüzden her gün kullandığınız birçok uygulamayı destekleyen bir saat satın almanız gerekiyor. Android akıllı telefonunuz varsa Google WearOS ile bir akıllı saat satın almanızı ve iPhone’unuz varsa Apple Watch’u seçmenizi öneririz. Bu yapılandırma, maksimum uyumluluk ve minimum sorun sunar.

Pil süresi

Pil ömrü hala çoğu kullanıcının şikayet ettiği en popüler özelliklerden biri ancak son zamanlarda bu alanda birçok iyileştirme yapıldı. Apple gibi akıllı saatlerden ve hatta Wear OS cihazlardan 2 günlük pil ömrü bekleyebilirsiniz. Snapdragon Wear 3100 işlemci kullanan saatler, tek bir şarjla beş güne kadar dayanabilen uzun pil ömrünü destekler. Daha az özelliğe sahip diğer cihazlar 5-7 gün sürebilir, ancak buna piyasadaki çoğu fitness takipçisi dahildir.

Bugün çıkan akıllı saatlerin çoğu daha hızlı şarjı destekliyor. Örneğin Apple, yeni Apple Watch Series 7’nin yalnızca 45 dakikada %0’dan %80’e çıkabileceğini vaat ediyor ki bu, Series 6 saatlerden %33 daha hızlı. Yeni OnePlus saati daha da hızlı ve sadece 10 dakikada çalışabilir. Şarj süresi %0’dan %43’e çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz