Windows 11 en son güncellemesinde daha fazla reklam alıyor

0
Windows 11 en son güncellemesinde daha fazla reklam alıyor
Windows 11 en son güncellemesinde daha fazla reklam alıyor

Windows 11 Mayıs 2024 Salı Yaması güncellemeleri yayınlanmaya başladı, bu da en son düzeltmeleri ve güvenlik güncellemelerini alma zamanının geldiği anlamına geliyor. İyi tarafı, bu ayki sürümün bazı önemli değişiklikler ve hata düzeltmeleri içermesi. Kötü yanı ise yeni reklamlar almanız. İşin çirkin tarafı ise bu reklamların doğrudan Başlat menüsünde yer alması.

Windows 11’in En Son Güncellemesi Bilgisayarınıza Daha da Fazla Reklam Ekliyor

Microsoft başlangıçta, şirketin en son güvenlik dışı güncellemeyi yayınladığı Nisan 2024’ün sonunda halka açık kullanıma başladı. Ancak şimdi, güncelleme tüm Windows 11 kullanıcıları için zorunludur. Kısa süren test döneminde müşterilerden gelen olumsuz tepkilere rağmen (Microsoft bu Başlat menüsü reklamlarını ilk olarak Windows Insider derlemelerinde tanıttı), Microsoft bunun için gitmeye ve Başlat menüsünde “uygulama önerilerini” tüm kullanıcılara göndermeye karar verdi. Windows 11 sürüm 22H2 veya 23H2’ye sahip bir bilgisayarınız varsa, KB5037771’i yükledikten sonra bazı çağrılmamış uygulama kısayollarına hazır olun. Microsoft bunu şu şekilde açıklıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Javascript Nedir

Başlat menüsünün Önerilenler bölümünde bazı Microsoft Store uygulamaları gösterilir. Bu uygulamalar, seçilmiş küçük bir geliştirici grubundan gelir. Bu, mevcut harika uygulamalardan bazılarını keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Windows 11'in En Son Güncellemesi Bilgisayarınıza Daha da Fazla Reklam Ekliyor
Windows 11’in En Son Güncellemesi Bilgisayarınıza Daha da Fazla Reklam Ekliyor

Windows 11’de Başlat menüsü reklamlarını oldukça kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını açın, Kişiselleştirme > Başlat menüsüne gidin ve “İpuçları, kısayollar, yeni uygulamalar ve daha fazlası için öneriler göster” seçeneğini kapatın. Ayrıca Windows 11’deki reklam sorununa daha radikal bir yaklaşım benimseyebilir ve ironik bir şekilde bir Linux kullanıcısı tarafından yapılan OFGB gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz