Windows 11 Beta, Çeşitli Düzeltmeler ve İyileştirmelerle Güncellendi

0
Windows 11 beta güncellemesi
Windows 11 beta güncellemesi

Microsoft, beta kanalındaki geliştiriciler ve kullanıcılar için Windows 11 iki yeni önizleme sürümünü yayınladı. Build 22454, işletim sistemi genelinde düzeltmeler ve iyileştirmelerle doluyken, 22000.184 küçük optimizasyonlara sahiptir ve genel testler tarafından bildirilen sorunları resmi olarak tanır.

Duyuruda, Microsoft ayrıca Windows 11’in yaklaşmakta olan “teknik” yapılarının beta kanalı sürümlerinde bulunanlardan daha yüksek numaralandırılacağını da açıkladı. Bu değişiklik, şirketin geliştirici kanalı için halen aktif olarak geliştirilmekte olan sürümlerin dağıtımına izin vermesinin ardından meydana geldi ve bu, yeni işletim sisteminin piyasaya sürülmesi için beklenenden “daha güncel” bir deneyime yansıdı.

Geliştiricilere yönelik 22454 Sürümü, “Geri Dönüşüm Kutusu” kısayoluyla etkileşime girerken bağlam menüsünde farklı değişiklikler yaparak yeni Windows 11 estetiğiyle eşleşen seçenekleri görüntüler. Benzer şekilde, “Dosya Gezgini” bağlam menüsü, “Hızlı Erişim” bölümünde ağ paylaşımlı dosyaları sabitleme seçeneğine sahip olacak – önceki sürümde olduğu gibi fazladan tıklama yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo V30 Serisinin Piyasaya Sürüleceği Resmen Açıklandı

Windows 11

Ayrıca Microsoft, Windows 11’deki Korece giriş yöntemlerini iyileştirmek için testler de başlattı. Şirket, değişikliklerin kullanım sırasında daha iyi performans ve güvenilirlik sunması gerektiğini, ancak başlangıçta yalnızca bazı kullanıcılara ulaşması gerektiğini söyledi.

Yolda Düzeltmeler

Piyasaya sürülmesine daha da yakın olan Windows 11, daha az yeni özellik ve daha fazla iyileştirme içeren önceki sürümlere sahip olup, piyasaya çıktığı gün mümkün olan en parlak kullanıcı deneyimini elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda, geliştiriciler için yeni yapı, uzun bir görsel ve işlevsel hata düzeltmeleri listesi sunması ile öne çıkıyor.

Öte yandan, 22000.184 beta sürümü daha gizlidir ve yalnızca kullanıcılar tarafından bildirilen ve gelecekteki yapılarda düzeltilmesi gereken sorunları tanır. Düzeltmelere gelince, açıklanan değişiklikler sistemdeki küçük çeviri hatalarıyla ilgilidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz