Windows 10X’in 2021’in ikinci yarısı için piyasaya sürüldüğü bildirildi

0
174

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Bu yılın başlarında, tek ekranlı bir bilgisayarda çalışan Windows 10X neredeyse son sürümü olduğu söylenenlere oldukça kapsamlı bir bakış attık. O zamandan beri, yazılımın piyasaya sürülmesiyle ilgili pek bir şey görmedik veya hakkında pek bir şey duymadık, ancak yeni bir rapor, Windows 10X’e sahip ilk cihazın ne zaman kullanılabilir olacağı hakkında daha fazla ayrıntı içerdiğini iddia ediyor.

Windows 10X Ne Zaman Çıkacak

Windows Central’a göre Microsoft, 2021’in ikinci yarısı için geçici olarak planlanan bir lansmanla bu baharda Windows 10X’in yayınlamayı umuyor. Windows 10X, orijinal olarak katlanabilir PC’ler için tasarlanmış özel bir Windows 10 sürümüdür. Ancak stratejide bir değişiklik, Microsoft’un tek ekranlı PC’ler için Windows 10X’i tasarladığını ve Chrome OS ile rekabet edecek şekilde tasarlanmış bir deneyim yarattığını gördü. Aslında, Microsoft’un yazılımı, yakın zamanda 10. yılını kutlayan Chrome OS’den pek çok tasarım ipucu alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony, PlayStation oyunlarının mobil cihaza gelebileceğini onayladı

Microsoft’un düşük maliyetli eğitim ve kurumsal müşterileri hedeflediği ve Windows Central’a göre “tüketici cihazlarına gerçekten odaklanmayacağı” bildiriliyor. Bunun yerine şirket, Windows 10’u modernize etmek ve deneyimi “canlandırmak” için tasarlanmış Sun Valley adlı büyük bir güncelleme hazırlıyor.

Windows 10X
Windows 10X

Görünüşe göre Microsoft, fazladan geliştirme süresine sahip olmasına rağmen Windows 10X’e yerel Win32 uygulama desteği eklemeyi planlamıyor. Windows Centra l, Microsoft’un önceliğinin Windows Sanal Masaüstü ve Bulut PC’yi eski uygulamalar için akış çözümleri olarak kullanmak olduğunu iddia ediyor.

Windows 10X’in lansman zaman çizelgesi, yaz sonunda olan okula dönüş sezonuyla aynı hizaya gelebilir. Bu tamamen bizim tarafımızdan spekülasyon, ancak akılda bir “ikinci yarı” hedefi ile en mantıklı gibi görünüyor. Elbette, Windows 10X’in piyasaya sürülmesiyle ilgili her türlü yeni gelişmeden sizi haberdar edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz