Net tasarım hatlarıyla Skoda Kushaq geliyor!

0
272

Kompakt SUV sınıfı üzerinde etkili olabilmek için Skoda, yeni modeli Kushaq’ı tanıttı. Oldukça net bir tasarımla karşımıza çıkan aracın özellikleri de fena değil. Öyle ise modeli biraz yakından inceleyelim.

Skoda Kushaq özellikleri neler?

Skoda Kushaq özellikleri neler

Hindistan pazarı ağırlıklı olarak üretilmek istenen Skoda Kushaq, köşeli ve net bir tasarım ile geliyor. Otomobilde park sensörü, ESC, çarpışma önleyici frenleme vb. güvenlik önlemleri bulunuyor. Elbette ki şu an sayamadığımız birçok özellik otomobilde mevcut.

Motor tarafında baktığımızda ise başlangıçta 1.0 litre 115 beygir gücünde bir motor bizleri karşılıyor. Daha gelişmiş bir versiyon için de 1,5 litre TSI 150 beygir motor bulunuyor. Ayrıca otomobil yalnızca önden çekişli şekilde çalışıyor.

Skoda nedir?

Škoda Auto, Çek otomobil üreticisi, en eski otomobil üreticilerinden biridir. 1991’de Volkswagen Grubu tarafından satın alındı. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu. 1899’da motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz