Sony, PlayStation 5 için yeni nesil VR kontrol cihazlarının bir ön izlemesini sunuyor

0
12

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; PlayStation 5 piyasaya sürülmesiyle Sony, DualSense denetleyici şarj istasyonu, Pulse 3D kablosuz kulaklık, bir medya uzaktan kumandası ve bir HD kamera gibi çeşitli aksesuarlar getirdi. Bugün şirket, ürün gamında eksik olan yeni bir aksesuar ekliyor.

PlayStation 5 VR

PlayStation 5 için yeni VR denetleyicileri, daha fazla özgürlük ve kontrol sunan küre şeklinde bir tasarıma sahiptir. Bunlar ayrıca yeni DualSense denetleyicide gördüğümüz uyarlanabilir tetikleyicilere de sahiptir. Bu tetikleyiciler basıldığında gerginlik katıyor ve görünen o ki Sony de benzer bir deneyim sunmak istiyor. Yeni VR denetleyicileri, form faktörüne göre özelleştirilmiş dokunsal geri bildirimlerle birlikte gelir, böylece sürükleyici bir deneyim yaşarsınız.

Sony ayrıca baş parmağınızı, işaret parmağınızı veya orta parmaklarınızı dinlendirdiğiniz alanlara basmak zorunda kalmadan parmaklarınızı algılayabildiği parmak dokunuşu algılama özelliğini de sunuyor. Bu görünüşe göre kullanıcının oyun sırasında elleriyle daha doğal hareketler yapmasına yardımcı oluyor. Bu denetleyiciler, denetleyicinin altındaki bir izleme halkası kullanılarak PS VR başlığı tarafından izlenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Anket Uygulaması Nasıl Kullanılır Resimli
PlayStation 5
PlayStation 5 VR

Garip şekilleri dışında ilginç olan şey, Sony’nin düğmeleri ve analog çubukları nasıl yerleştirdiği. Sol kumandada bir analog çubuk, üçgen ve kare düğmeler, bir “tutuş” düğmesi (L1), tetik düğmesi (L2) ve Oluştur düğmesi bulunur. Sağ kumanda, ikinci analog çubuk, çapraz ve daire düğmeleri, bir “tutuş” düğmesi (R1), tetik düğmesi (R2) ve Seçenekler düğmesiyle birlikte gelir. Sony, “tutuş” düğmesinin oyun içi nesneleri almak için kullanılabileceğini söylüyor.

PlayStation’da platform planlama ve yönetim başkanı Hideaki Nishino; “Geliştirdiğimiz denetleyiciden çok memnunuz, ancak şimdi önemli olan oyun yaratıcılarının yeni nesil VR deneyimlerini tasarlamak için bu özelliklerden nasıl yararlanacaklarıdır. Yeni VR denetleyicimizin prototipleri yakında geliştirme topluluğunun elinde olacak ve hangi fikirleri ortaya çıkardıklarını ve denetleyicinin hayal güçlerini hayata geçirmeye nasıl yardımcı olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz!” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz