Windows 10 yakında Paint 3D kullanmanız için sizi zorlamayı durduracak

0
100

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Bir yandan Paint 3D kasıtlı olarak kaç kez açtığınızı sayabiliyorsanız, bir dosyayı sağ tıkladığınızda görünen “Paint 3D’de düzenle” bağlam menüsü girişini büyük olasılıkla hiç kullanmıyorsunuzdur. Neyse ki sizin için Microsoft nihayet kullanıcıların yaklaşan bir güncellemede seçeneği kaldırmasına izin veriyor.

Microsoft’un Rahatsız Edici Bir Seçenek Düzeltmesi

Bu güncellemenin haberi en son Windows’ta yayınlandı. Paint 3D, ilk olarak 2017’de 3D görüntüler oluşturmak için birkaç araç barındıran Creators Güncellemesi ile geldi.

Ancak, insanlar Paint 3D konusunda pek de sıcak değildi ve Microsoft, programı herkesin sahip olmak zorunda olduğu bir şey yerine yavaş yavaş isteğe bağlı bir indirme yapıyor. Örneğin, Microsoft yakında 3D Nesneler klasörünü Windows 10’dan kaldıracak.

Artık Microsoft, uyumlu bir dosyayı sağ tıklattığınızda “Paint 3D’de düzenle” bağlam menüsü girişini hedefliyor. Şu anda, bu giriş Windows 10’a kalıcı bir ektir; Paint 3D’yi kaldırsanız bile bu seçenek kalacaktır. Buna tıklamak sizi Paint 3D’yi yeniden indirmeye teşvik edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Reklam Kampanyası nedir?

Şimdi Microsoft, programı kaldırdıysanız Windows 10 için Sun Valley güncellemesinin Paint 3D seçeneğini kaldıracağını onayladı. Bununla birlikte, Paint 3D’yi etrafta tutmak istiyorsanız, uyumlu bir dosyaya sağ tıkladığınızda bu seçeneği almaya devam edeceksiniz.

Paint 3D
Paint 3D

Geçmişten Bir Kalıntı Kaldırma

Uygulamayı kaldırdıktan sonra bile “Paint 3D ile düzenle” seçeneğinden sürekli rahatsızsanız, gelen bir güncelleme bu sorunu sizin için çözecektir. Soru şu ki, Microsoft Paint 3D’yi tamamen kaldırmaya yönelik bir adım atacak mı?

Microsoft, Paint 3D’yi zorunlu bir seçenek olmaktan ziyade isteğe bağlı bir seçenek haline getirme yönünde bir hareket yaptı. Şirket kısa süre önce programı yeni Windows 10 kurulumlarından kaldırdığını doğruladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz