Android 12 Beta birkaç yeni heyecan verici özellik getiriyor

0

Her Android güncellemesi beraberinde birkaç yeni özellik getiriyor ve bu yılki güncelleme de farklı değil. Google, daha önce duymadığınız birkaç yeni özelliği getiren Android 12 Beta sürümünü duyurdu. Son teknolojik gelişmeler hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki yazıları inceleyebilirsiniz.

[toc]

Google, I / O Etkinliğinde Android 12 Beta’yı Duyurdu

Google’ın bu yılki I / O etkinliğini takip ediyorsanız, muhtemelen şirketin orada duyurduğu bazı şeylerin farkındasınızdır. En önemli duyurulardan biri, Android telefonunuzun çalışma şeklini tamamen değiştirdiği için Android 12 beta idi.

Android 12 Beta’daki Yeni Özellikler

Android 12 beta sürümünde en çok değişen şey arayüz tasarımı oldu. Bu güncellemede başka birkaç değişiklik daha var.

Daha İyi Özelleştirme Seçenekleri

Bu güncellemeyle ilgili hoşunuza gidecek pek çok şeyden biri, Android telefonunuzu tamamen özelleştirme yeteneğidir. Artık telefonunuzu özel renk paletleri ve yeniden tasarlanmış bazı widget’larla kişiselleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Yabancı Torrent Siteleri Listesi | Güvenilir Hızlı Güncel 2024

Bu sürümde, temel olarak bir duvar kağıdı seçmeniz yeterlidir ve sistem sizin için diğer renk kombinasyonlarını bulacaktır. Bu renkleri, bildirim gölgesi ve kilit ekranı dahil olmak üzere cihazınızın çeşitli bölümlerine otomatik olarak uygular.

Android 12 Beta

Gecikmesiz Animasyonlar

Android 12 beta, telefonunuzla herhangi bir gecikme sorunu yaşamamanız için akıcı animasyonlar sunar. Telefonunuza her dokunduğunuzda daha hızlı ve daha yumuşak bir yanıt olacak ve canlı bir yaratığa dokunduğunuzu hissettirecek.

Sistem Seçeneklerindeki Değişiklikler

Bildirim gölgesi ve Hızlı Ayarlar menüsü gibi bazı sistem yerleri yeni seçenekler alır. Bildirim gölgesinde, artık uygulama uyarılarınızı daha iyi görebilirsiniz. Google, bu öğelerle daha hızlı çalışmanızı sağlamak için Hızlı Ayarlar’da Google Pay ve Ev Kontrolleri seçeneklerini ekledi.

Gizlilik Seçeneklerini Kontrol Edin

Bu Android sürümü ile artık telefonunuz için daha fazla ve daha iyi gizlilik seçeneklerine sahipsiniz. Artık hangi uygulamanın cihazdaki hangi sensöre erişimi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Gizlilik Panosu, yüklü uygulamalarınız için çeşitli izinleri görüntülemenize, vermenize ve iptal etmenize olanak tanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İşte WWDC 2024 için Yeni Apple Çıkartmaları

Bu, Android telefonları daha güvenli ve daha gizlilik odaklı hale getirmek için gerçekten büyük bir adım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz