Wi-Fi Şifresi iPhone’dan Android’e Nasıl Paylaşılır?

0
Wi-Fi Şifresi iPhone'dan Android'e Nasıl Paylaşılır?
Wi-Fi Şifresi iPhone'dan Android'e Nasıl Paylaşılır?

Bir Wi-Fi şifresi iPhone’unuzdan başka bir cihaza paylaşmak mümkündür. Evet, doğru okudunuz. Birisi Wi-Fi ağınıza erişmek isterse ve siz parolayı hatırlayamıyorsanız, parolayı bir cihazdan diğerine kolayca paylaşabilirsiniz.

Bugün size bir Wi-Fi şifresi iPhone’unuzdan bir Android cihaza nasıl paylaşabileceğinizi göstereceğiz. Yapılması oldukça basit bir şey ve Wi-Fi şifrenizi ifşa etmeden paylaşmanın harika bir yolu.

Wi-Fi Şifresini iPhone’dan Android’e Paylaşın

Paylaşım söz konusu olduğunda iPhone’lar çok sınırlı olabileceğinden, daha iyi gizlilik sayesinde, bir Wi-Fi şifresini bir Android cihazla paylaşmak kolay bir iş değildir. Bunun için, Wi-Fi şifresi için güvenli bir QR kodu oluşturacak olan üçüncü taraf bir uygulama indirmeniz gerekecek. Bu QR kodunu Android arkadaşınızla paylaşmanız yeterlidir, Wi-Fi ağınıza anında erişimleri olacaktır. İşte yapmanız gerekenler;

  1. App Store’dan Qrafter adlı ücretsiz bir uygulamayı indirin.
  2. Yüklendikten sonra uygulamayı başlatın ve ardından Oluştur düğmesine dokunun.
  3. Wi-Fi Ağı seçeneğini seçin.
  4. Bir sonraki adımda Wi-Fi SSID’nizi ve şifrenizi girin. Evet, bu adım için şifrenizi hatırlamanız gerekecek.
  5. Şimdi İçeriği Önizleme seçeneğine dokunun. Size QR kodunun bir maketini gösterecek.
  6. Son olarak, Oluştur düğmesine dokunun ve kendi Wi-Fi QR kodunuz artık hazır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Haberler Vitrini artık mobil cihazlarda kullanılabilir

Artık bu QR kodunu iPhone galerinize kaydedebilir ve Android arkadaşlarınıza veya akrabalarınıza evinizi işgal ettiklerinde gösterebilirsiniz. Sizin için bir QR kodu da oluşturabilecek birçok başka uygulama var ve bunlar da aynı derecede iyi çalışacak. Jailbreak’li bir iPhone’a sahipseniz, Wi-Fi ağ şifrenizi paylaşmak için WiFiQR ayarını kullanabilirsiniz.

Wi-Fi Şifresi iPhone'dan Android'e Paylaşma
Wi-Fi Şifresi iPhone’dan Android’e Paylaşma

Android cihazınızda kamera uygulamasını açmanız ve QR koduna yönlendirmeniz yeterlidir. Dilerseniz QR kod okuyucu da kullanabilirsiniz. Wi-Fi ağı, Android cihazının kamera vizöründe görünmelidir. Wi-Fi’ye otomatik olarak bağlanmak için üzerine dokunun.

Wi-Fi’m İçin Bir QR Kodu Oluşturmak Üzere Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanmak Güvenli Midir?

Evet, Qrafter uygulamasının geliştiricisine göre, Wi-Fi ağınız için bir QR kodu oluşturmak tamamen güvenlidir. Uygulama, şifreleme için endüstri standardı olan QR kodlarını şifrelerken AES 256’yı kullanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz