Bilgisayarınızdan Instagram’da Nasıl Gönderi Paylaşılır?

0
Bilgisayarınızdan Instagram'da Nasıl Gönderi Paylaşılır?
Bilgisayarınızdan Instagram'da Nasıl Gönderi Paylaşılır?

İşte Safari, Firefox ve Chrome kullanarak bilgisayarınızdan Instagram’da gönderi paylaşmanın farklı yöntemleri. Bununla, iPhone veya Android’de uygulamayı açmadan bilgisayarınızda kayıtlı olan fotoğrafları veya videoları yakalayabilir ve Instagram’a gönderebilirsiniz.

Web’de Instagram

Instagram, kullanıcıların bilgisayarlarından hesaplarına resim göndermesine her zaman izin vermiyordu, ancak artık bunu yapabilirsiniz. İşte nasıl:

1) Bir bilgisayarda Instagram.com’u ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın.

2) Sağ üstteki artı simgesine tıklayın.

3) İstediğiniz fotoğrafı veya videoyu buraya sürükleyin veya Bilgisayardan seç’e tıklayın ve bir resim veya video klip yükleyin.

4) Filtreler ekleyin, bir açıklama yazın, hesapları etiketleyin, diğer ayarları düzenleyin ve Mac’inizden veya PC’nizden Instagram’a gönderi göndermek için Paylaş’a tıklayın.

İçerik Stüdyosu’nu Kullanın

Bir Instagram içerik oluşturucunuz veya işletme hesabınız varsa (bunu yapmak ücretsiz ve kolaydır), bilgisayarınızdan Instagram’da gönderi paylaşmak için Facebook’un İçerik Stüdyosu’nu kullanabilirsiniz. Hatta gönderileri planlayabilir ve Instagram hesabınızla ilgili şeyleri organize edebilirsiniz. Facebook’ta sizi kapsayan adım adım bir kılavuz var.

Safari’den Yayınla

Mac’ten Instagram’a gönderi göndermek için Safari’de bulunan geliştirici sekmesine ihtiyacınız olacak. Zaten yaptıysanız, Instagram’da yayınlamaya atlayabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, görüntülemek için şu adımları izleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'ye Düşen Meteor İddiaları Hakkında Kafalar Karışık

Geliştirme Menüsünü Ekleyin

1) Safari’yi açın ve menü çubuğundan Safari > Tercihler’i seçin.

2) Gelişmiş sekmesine gidin.

3) Menü çubuğunda Geliştirme menüsünü göster kutusunu işaretleyin.

Daha sonra Tercihleri kapatabilir ve Instagram’a gönderi göndermek için aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz. Instagram’da işiniz bittiğinde geri dönüp kutunun işaretini kaldırarak Geliştirme menüsünü gizleyebilirsiniz.

Instagram’da Yayınla

1) Safari’yi açın, Instagram.com’a gidin ve hesabınızda oturum açın.

2) Menü çubuğundan Geliştir > Kullanıcı Aracısı’na tıklayın.

3) Açılır menüde Safari – iOS [sürüm] — iPhone’u seçin.

Gönderinizi oluşturabilmeniz için Instagram sayfasının yenilendiğini görmeli ve alt kısımda artı işaretini göstermelisiniz. Oradan, alttaki Filtrele veya Düzenle’ye basabilir ve gönderinizi normalde yaptığınız gibi paylaşmaya devam edebilirsiniz. Bitirdiğinizde, normal Safari ekranınıza geri dönmek için menü çubuğundan Geliştir > Kullanıcı Aracısı’nı tıklatabilir ve Varsayılan (Otomatik Olarak Seçilmiş) öğesini seçebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Instagram Gönderi Paylaşma
Bilgisayarınızdan Instagram Gönderi Paylaşma

Firefox’tan Yayınla

Firefox’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. (Aşağıdaki talimatlar 99.0.1 ile yapılmıştır.)

1) Firefox’u açın, Instagram.com’u ziyaret edin ve hesabınızda oturum açın.

2) Command + Option + M tuşlarına basın veya sağ üstteki Menü simgesine (üç kısa çizgi) tıklayın ve Diğer araçlar > Duyarlı Tasarım Modu’nu seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony, Haziran 2023'te PlayStation Store'da en çok indirilen ilk 10 oyunu açıkladı

3) Instagram sayfasını yenileyin.

Tıpkı mobil cihazınızda olduğu gibi ekranın alt kısmında artı işaretini görmelisiniz. Yayınınızı mobil uygulamada yaptığınız gibi oluşturmak ve paylaşmak için tıklayın. İsterseniz sayfayı belirli bir cihazda görüntülemek için üstteki açılır kutuyu seçebilirsiniz. Bu, ekran boyutunu ayarlamak için kullanışlıdır. Görünümün pencereyi kaplaması için sağ üstteki X işaretini de tıklayabilirsiniz.

Chrome’dan Yayınla

Safari ve Firefox ile aynı adımları kullanarak Instagram’da gönderi paylaşmak için Google Chrome tarayıcısını da kullanabilirsiniz.

1) Chrome’u açın, Instagram.com’a gidin ve hesabınızda oturum açın.

2) Sağ üstteki üç noktayı tıklayın ve Diğer Araçlar > Geliştirici Araçları’nı seçin.

3) Geliştirici araçları arayüzünün üst kısmındaki Cihaz Araç Çubuğunu Değiştir düğmesini tıklayın.

4) Instagram sayfasını yenileyin.

Ve işte gidiyorsun! Instagram web sitesini mobil cihazınızdaymış gibi görmelisiniz. Gönderinizi oluşturmak için artı işaretini tıklayın ve ardından normal şekilde düzenleyin, filtreleyin veya paylaşın. Firefox’ta olduğu gibi, isterseniz belirli bir cihaz görünümünü seçmek için üstteki Duyarlı açılır kutusunu kullanabilirsiniz. Görünümün pencereyi kaplaması için araçların sağ üst kısmındaki X işaretini de tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz