WhatsApp Plus Özellikleri Nelerdir? Nasıl İndirilir?

0
whatsapp plus
WhatsApp Plus indir

WhatsApp Plus, resmi Whatsapp uygulamasının sunmadığı özellikleri kullanıcılar için sunan ve özünde resmi olmayan üçüncü taraf bir uygulamadır.

Eski ismiyle Facebook olarak bilinen Meta şirketi tarafından piyasaya sürülen ve bir mesajlaşma uygulaması olarak popülerleşen resmi WhatsApp’ın adı sık sık skandallara karışmaktadır.

[toc]

Whatsapp pek güvenilen bir uygulama olmamasına rağmen dünyadaki en popüler ve en fazla kullanıcıya sahip bir mesajlaşma uygulaması olarak pek çok uygulama içinden sıyrılıp ilk sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

WhatsApp Plus tüm Whatsapp kullanıcılarına bambaşka bir deneyim sunmayı hedefliyor. Whatsapp Plus pek çok farklı özelliği ile resmi Whatsapp uygulamasında olmayan pek çok özellikle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Whatsapp Plus’ın kullanıcılara sunduğu özellikler şunlardır:

 • Kişiselleştirilebilen 4 binden fazla temaya sahip olması
 • Kişiselleştirilebilen ara yüze sahip olması
 • Kişilerin seçebileceği pek çok farklı yazı türüne sahip olması
 • Resmi uygulamada kullanılmayan pek çok emojiye sahip olması
 • Resmi uygulamada olmayan çevrimiçi bildirimini gizleme seçeneği
 • Mavi tik ve gönderildi tiki kapatma seçeneğinin olması
 • Kullanıcıların mesaj yazarken görünen “Yazıyor…” ifadesini gizleme özelliği
 • Whatsapp Plus uygulamasına özel olarak internet kapatma özelliği
 • Kişilerin numarayı kaydeden istediği numaraya mesaj gönderebilmesi
 • Kişiye özel olarak seçilebilen çevrimiçi bildirimini aktif edebilme özelliği
 • Farklı tema seçenekleri kullanabilme özelliği
 • Geçmiş mesaj kayıtlarını cihazda saklama özelliği
 • Çevrimdışı olarak Whatsapp kullanabilme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hyundai Tucson 2021 yeni fiyat listesi duyuruldu!

Bu özelliklerinin yanı sıra resmi Whatsapp uygulamasındaki resim ya da video paylaşımlarında yaşanan birtakım problemlerin de bu uygulamada sorun olmayacak şekilde geliştirildiği biliniyor. Ayrıca Whatsapp Plus’ da çok büyük boyutlu dosyaların transferini gerçekleştirmenin mümkün olmaktadır.

whatsapp plus
whatsapp plus

Whatsapp Plus Nasıl Çalışır?

 Whatsapp Plus nasıl çalışır? Whatsapp Plus uygulama mağazalarında olmayan üçüncü taraf bir uygulama olması sebebiyle, bu uygulamayı kullanacak kişilerin Google araması yaparak uygulamanın APK dosyasını indirmesi gerekiyor. Kişiler bu dosyayı cihazlarına manuel kurulum gerçekleştirerek Whatsapp Plus kullanmaya başlayabilir.

Whatsapp Plus IOS işletim sistemine sahip cihazlarda henüz kullanılamamaktadır. Bu uygulamayı halihazırda yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanmak mümkündür.

WhatsApp Plus Güvenilir Bir Uygulama mı?

“Whatsapp Plus güvenilir bir uygulama mı?” sorusu bu uygulamayı kullanmak isteyenler için fazlaca merak konusudur. Whatsapp Plus uygulama mağazalarında yer almadığı için bu uygulamanın güvenilir olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Bilindiği gibi Whatsapp mesajları uçtan uca şifrelenmesine rağmen Meta şirketi verilere erişebiliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Şikayet Etme Nasıl Yapılır Resimli

Yani resmi Whatsapp uygulaması bile temel güvenlik sorununu çözmesine rağmen bir şekilde insanlarda güven sorunu yaratmayı başarmış bir uygulamadır. Bu güven sorunu bir de üçüncü taraf bir uygulama için üst seviyelere çıkabilir.

Whatsapp Plus uygulamasının öncelikli sorunu, uygulamanın mağazadan değil APK dosyası indirerek kurulumunun yapılması ile başlar. Yani kullanıcılar bu indirme sırasında da aslında bir güven sorunu ile yüz yüzedir. Uygulamanın bir diğer güvenilirlik sorunu ise Whatsapp Plus uygulamasının mikrofona, kişilere, kameraya, fotoğraflara erişme izni verilmesi ile ortaya çıkıyor.

Ayrıca Whatsapp Plus uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olmadığı için mesajlara erişebilmektedir. Bu sebeple uygulamanın güvenilir olmadığını söylemek aslında yanlış olmayacaktır. Yine de kullanıcılar durumu kendilerince değerlendirip karar vermelidir.

Whatsapp Plus APK indir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz