WhatsApp Sohbet Kilidi nedir? Yeni özellik özel konuşmaları gizlemenize yardımcı olacak

0
WhatsApp Sohbet Kilidi nedir? Yeni özellik özel konuşmaları gizlemenize yardımcı olacak
WhatsApp Sohbet Kilidi nedir? Yeni özellik özel konuşmaları gizlemenize yardımcı olacak

WhatsApp, kullanıcıların mesajlarını ‘özel ve güvenli’ tutmaya yardımcı olmak için yeni Sohbet Kilidi özelliğini sunuyor. Yeni özellik, kullanıcıların ‘mahrem konuşmalarını’ ek bir güvenlik katmanının arkasında tutacak. Bu ‘kilitli sohbetlerle’ ilgili tüm yeni bildirimler de gizlenecek ve kullanıcıların cihaz şifrelerini veya parmak izi dokunuşu ya da yüz tanıma gibi biyometrik bilgilerini girmeleri gerekecek.

WhatsApp, yeni özelliği bir blog yazısı aracılığıyla duyururken, “Bu özelliğin, zaman zaman telefonlarını bir aile üyesiyle paylaşmak zorunda kalanlar ya da ekstra özel bir sohbetin geldiği anda telefonunuzun başka birinin elinde olduğu anlar için harika olacağını düşünüyoruz” dedi. Anlık mesajlaşma platformu ayrıca yeni özelliği duyuran ve nasıl çalışacağını gösteren bir video yayınladı.

WhatsApp önümüzdeki aylarda Sohbet Kilidi’ne daha fazla seçenek eklemeyi vaat ediyor. Yeni özellikler arasında eşlik eden cihazlarınızdaki sohbetleri kilitleme ve kilitli sohbetleriniz için telefon şifrenizden farklı özel bir şifre oluşturma özelliği de yer alacak. Yeni sohbet kilidi özelliği hem iOS hem de Android’de kullanılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Plus Özellikleri Nelerdir? Nasıl İndirilir?

WhatsApp’ta Sohbetlerinizi Kilitlemek Nasıl Kullanılır?

1) Kilitlemek istediğiniz kişi veya grubun adına dokunun.

2) İletişim bilgileri sayfasının altındaki Sohbet Kilidi seçeneğine tıklayın.

3) Sohbetinizi biyometrik bilgilerinizi veya şifrenizi kullanarak kilitlemek isteyip istemediğinizi seçin.

4) Telefon şifrenizi ya da biyometrik bilgilerinizi girdiğinizde kişisel konuşmalarınız kilitlenecektir.

WhatsApp Sohbet Kilidi nedir
WhatsApp Sohbet Kilidi nedir

Daha önce 3 Mayıs’ta WhatsApp anketler özelliğine yönelik güncellemeleri duyurmuştu. Şirket artık kullanıcıların tek oylu anketler oluşturmasına, sohbetlerinde anket aramasına ve insanların anketlerine oy verdiğine dair bildirimler almasına olanak tanıyor. WhatsApp ayrıca resim ve belgeleri altyazı ile paylaşma özelliğini de duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz