Whatsapp Android Akıllı Saatler İçin Wear OS Uygulamasının Beta Testlerine Başladı

0
Whatsapp Android Akıllı Saatler İçin Wear OS Uygulamasının Beta Testlerine Başladı

Meta sahibi olduğu WhatsApp, Pixel Watch, Galaxy Watch 5 ve diğer cihazlar gibi Android akıllı saatler için Wear OS uygulamasının beta testlerine başladı ve bu sayede kullanıcılar bağlantıda kalabilecek ve sohbetlerine ve mesajlarına doğrudan akıllı saatlerinden erişebilecek.

Whatsapp Android Akıllı Saatler İçin Wear OS Uygulaması
Whatsapp Android Akıllı Saatler İçin Wear OS Uygulaması

Whatsapp Android Akıllı Saatler İçin Wear OS Uygulaması

Wear OS, akıllı saatler için tasarlanmış bir Android işletim sistemidir. WABetaInfo’ya göre WhatsApp, kullanıcılardan hesaplarını bir Wear OS cihazına bağlamalarını isteyecek. Akıllı saat uygulaması kullanıcının WhatsApp hesabına bağlandığında, saatin üzerinde 8 haneli bir kod belirecek ve kullanıcılardan bu kodu cihazlarına girmeleri istenecek. Kodun girilmesinin ardından sohbetler kullanıcıların cihazları arasında güvenli bir şekilde senkronize edilecek ve böylece kullanıcılar WhatsApp’ı akıllı saatlerinde kullanmaya başlayabilecekler.

Raporda, Android için WhatsApp beta sürümünün en son güncellemesini Google Play Store’dan beta test kullanıcısı olarak indiren bir kullanıcının artık WhatsApp’ı bir akıllı saatte kullanabileceği belirtildi. Bu arada, WhatsApp’ın Android’de ‘yönetici incelemesi’ adı verilen ve grup yöneticilerine gruplarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak araçlar sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, grup üyeleri belirli mesajları grup yöneticisine bildirebilecek. Yönetici bir mesajın uygunsuz olduğuna veya grup kurallarını ihlal ettiğine inanıyorsa, bir üye bildirdiğinde gruptaki herkes için mesajı silmeyi seçebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Far Cry 6 %75'lik büyük bir indirimle yeniden piyasaya sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz