iOS 16.6 Beta, Apple WWDC 2023’ten Önce Çıkacak

0
iOS 16.6 Beta, Apple WWDC 2023'ten Önce Çıkacak
iOS 16.6 Beta, Apple WWDC 2023'ten Önce Çıkacak

Yakın tarihli bir rapora göre Apple, bir sonraki iOS güncellemesi olan 16.6 sürümü için hazırlanıyor ve dahili testlerin yoğunlaştırılmış bir aşamasına giriyor. Bu gelişme, iPhone üreticisinin önümüzdeki günlerde geliştiricilere ve halka açık beta test kullanıcılarına sunulacak olan iOS 16.6’nın ilk beta sürümünü yayınlamaya yaklaştığını gösteriyor.

Apple iOS 16.5 Bu Hafta Sunulacak

MacRumors kaynaklarına göre, Apple’ın iOS 16.5’in bu hafta halka sunulacağını doğrulaması, iOS 16.6’nın beta sürümünün bu hafta sonunda veya önümüzdeki hafta başında beklenebileceğini gösteriyor. Apple, Nisan ayının başından bu yana iOS 16.6’nın dahili testlerini yürütüyor ve iOS 16 yazılım döngüsündeki son güncellemelerden biri olması bekleniyor.

iOS 16.6 Beta
iOS 16.6 Beta

Bu, Apple’ın iOS 17’yi önümüzdeki ay Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) tanıtma planıyla uyumlu ve ardından geliştirme odağı yeni güncellemeye kayacak. iOS 17’nin duyurulmasının yakınlığı göz önüne alındığında, iOS 16.6’nın nispeten küçük bir güncelleme olması muhtemel. Raporda, iOS 16.6’da yer alan belirli eklemeler, değişiklikler ve hata düzeltmelerinin açıklanmadığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Retail Lisans Nedir?

Ancak Apple daha önce, isteğe bağlı bir güvenlik özelliği olan iMessage İletişim Anahtarı Doğrulama özelliğinin 2023 yılında kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Bu özelliğin kesin çıkış tarihi henüz doğrulanmadı. iOS 16.6’nın 5 Haziran’da başlayacak olan WWDC’nin ardından, takip eden haftalarda genel kullanıma sunulması bekleniyor. Şu an itibariyle Apple’ın iOS 16.7’yi test ettiğine dair herhangi bir kanıt bulunmuyor. iOS 16.6’nın ötesinde başka güncellemeler beklemek için henüz erken.

Apple kullanıcıları ve geliştiricileri, cihaz deneyimlerini iyileştirecek yeni geliştirmeler ve düzeltmeler umuduyla iOS 16.6’nın gelmesini heyecanla bekliyorlar. WWDC ufukta görünürken, iOS 17’nin tanıtılması ve getirebileceği heyecan verici özellikler için beklenti artmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz