Apple, iPad Air’i iPad Pro M1 çipiyle yükseltiyor

0
iphone 11 pro
apple pro 11 çip

Apple, iPad Air’in yeni bir yinelemesini duyurdu. Yeni ve daha da şaşırtıcı olan iPad Air 5, önceki sürümüyle aynı tasarımla geliyor, ancak içeride büyük bir yükseltme var.

Görünüşe göre söylentiler doğru çıktı. Yeni iPad Air 5, Apple’ın M1 çipiyle birlikte geliyor. Bu, bu ince ve hafif tasarımın içinde tonlarca güç ve diğer harika yükseltmeleri alacağınız anlamına gelir. Yeni iPad Air’in M1 işlemcisi, A14 Bionic’ten yüzde 60 daha hızlı olan 8 çekirdekli bir CPU’ya sahiptir ve GPU’su, MacBook Air’in temel modelinde bulunandan iki kat daha hızlıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda 16 çekirdekli Neural Engine ve 5G desteği de alıyor.

Apple’ın M1 çipi ayrıca kullanıcıların iPad Air gen 5 ile daha fazlasını oluşturmasına ve yapmasına izin verecek, çünkü Procreate’i kullanarak sosyal medya filtreleri oluşturmalarını ve grafik yoğun oyunlar oynamalarını sağlayacak. En iyi yanı, yaratıcılığınızın akmasını sağlamak için tüm gün dayanan bir pille gelmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Çok Tercih Edilen Linux Hosting Nedir?
M1
Apple M1 işlemci

Yeni iPad Air ayrıca, artık Center Stage’i destekleyen yeni bir 12MP Ultra Geniş Kameraya sahiptir; bu, görüntülü arama yaparken her zaman gösterinin merkezinde olacağınız anlamına gelir. Ayrıca 2 kat daha hızlı USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Ayrıca Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard ve ikinci nesil Apple Pencil’ı daha da üretken hale getirmek için destekler. Ayrıca, yeni iPad Air, iPadOS’un bir parçası olarak gelen gelişmiş çoklu görev işlevi sayesinde daha fazla özellik elde edecek.

Bununla birlikte, aynı 10,9 inç Sıvı retina Ekran, True Tone, P3 geniş renk ve yansıma önleyici kaplama alacağımız için bazı şeyler çok tanıdık gelecek. Yeni iPad’inizin kilidini açmak için Touch ID hala mevcut ve üst düğmede yerleşik. Stereo hoparlörler de paketin bir parçasıdır, ancak bu özellikten yararlanmak için iPad Air’inizi yatay modda kullanmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz