Netflix CFO’su, reklam destekli bir plana “asla asla deme” diyor

0
netflix cfo reklam
netflix cfo reklam

Merhaba Tekno bilim adamı takipçileri; Netflix, akış platformunda Netflix’e özel ve diğer medya içeriğinin keyfini çıkarmak için abonelerin daha az ödeme yapmasına veya hiçbir şey ödememesine izin verecek reklam destekli bir paket oluşturma planlarını her zaman reddetti. Disney geçtiğimiz günlerde ABD’de 2022’nin sonundan itibaren reklam destekli bir abonelik paketi ile tekliflerini genişleteceğini duyurdu ve Netflix’in de aynı şeyi yapıp yapmayacağı sorusunu gündeme getirdi. Netflix CFO’su, şirketin gelecekte reklam destekli bir planı dışlamadığını, ancak şu anda planlanmadığını paylaştı.

Netflix Reklam

Netflix CFO’su Spencer Neumann, geçtiğimiz günlerde bir Telekom Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Açık olmak gerekirse, reklama karşı bir dinimiz yok” dedi. Ayrıca, “şu anda planlarımızda olmayan bir şey… Gerçekten güzel, ölçeklenebilir bir abonelik modelimiz var ve yine asla asla deme ama planımızda yok” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zula Bedava Hediye Kodu
reklam
Netflix Türkiye reklamları

Konferans sırasında Neumann’a, Disney’in 2022’nin sonlarında ABD’de ve 2023’te uluslararası olarak yayınlama planını açıkladığı gerçeğine dayanarak Netflix’in reklam destekli bir katman uygulamayı düşünüp düşünmeyeceği soruldu. Neumann, “Başkalarının bunu yaptığını görmezden gelmek bizim için zor, ancak şimdi bizim için bir anlam ifade etmiyor” dedi. Reklamlarla birlikte Disney Plus hakkında kıkırdayarak ekledi, “Anlayacağımı sanmıyorum.”

HBO Max, Paramount Plus ve Hulu dahil olmak üzere birçok başka akış platformu, son birkaç yılda daha ucuz reklam destekli katmanlar sundu. Neumann, bu hizmetlerin “düşük fiyata gittiğini, ancak bence çok para kaybettiklerini” düşündüğünü söyledi. Netflix, son yıllarda fiyatlarını artırdı ve Netflix özel dizi ve filmlerine büyük miktarlarda yatırım yaptıktan sonra bile kırılmak için pozitif bir nakit akışına güçlü bir şekilde odaklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz